X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski kierowca to sfrustrowany kierowca (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 08:15
Bartłomiej Morzycki ("Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego"): Polscy kierowcy częstokroć są sfrustrowani korkami, kiepską nawierzchnią i kiepskimi warunkami drogowymi.
Audio

– A później, gdy dojeżdżają do kawałka lepszej drogi, próbują nadrobić stracony czas w korku – tłumaczył gośc Jedynki.

Jak stwierdził prezes zarządu Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego", za te parę straconych minut w korkach podejmują niewspółmiernie duże ryzyko. Mokrzycki przyznał także, że fatalny stan dróg jest jedną z przyczyn wypadków. Zaznaczył jednak, że wypadek nie ma najczęściej jednej jedynej przyczyny. – Jest to zbieg okoliczności, jest to wina człowieka, czasami wina samochodu, czasami wina drogi – dodał.

Zdaniem Bartłomieja Morzyckiego do głównych grzechów polskich kierowców należą brawura, niedostosowanie się do warunków jazdy i alkohol. – Czasami kierowca, który wypije alkohol wieczorem, kładzie się spać, rano wstaje, bierze prysznic, myje żeby i myśli, że jest wszystko w porządku. Jeżeli pił alkohol bardzo późno i bardzo dużo, to nie jest w porządku i wciąż jest pod wpływem alkoholu – tłumaczył gość Jedynki.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Prezes zarządu Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego" zwrócił uwagę na to, że kierowcy, którzy przekraczają polską granicę, pokornieją, jadą wolniej, stosują się do przepisów, boją się policji. Stosują się do przepisów drogowych za granicą znaczenie bardziej niż w kraju – stwierdził Morzycki.

W opinii prezesa w Polsce kierowcy czują się czasami bezkarnie. – Uda mi się, przed fotoradarem zwolnię, na CB radio poinformują mnie inni, gdzie stoją z suszarką, a w razie czego się wykpię. Powiem, że się śpieszę do chorej żony i dziecka i puszczą mnie z pouczeniem – wyjaśniał. – Za granicą nie ma takiej dyskusji. Tam, jeśli popełni się przewinienie, ponosi się karę – dodał.

Morzycki nadmienił, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach ponoszą zarówno kierowcy, jaki i pasażerowie, którzy powinni na przykład zwracać uwagę kierowcy, jeśli jedzie za szybko lub niebezpiecznie.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest afiliowane przy działającym w Genewie światowym stowarzyszeniu na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Stowarzyszenie współpracuje z politykami przy pracach nad przepisami dotyczącymi ruchu drogowego, uczestniczy też w akcjach społecznych, mających poprawić bezpieczeństwo na drogach. Organizacja przyznała radiowej Jedynce nagrodę za bieżące i sprawne informowanie o zagrożeniach w ruchu drogowym i sytuacji na przejściach granicznych. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Media roku za działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Mieliśmy przyjemność już po raz drugi wręczyć nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011. Media roku to jedna z pięciu kategorii. Oprócz tego nagrodziliśmy również osobę roku, instytucję publiczną roku, organizację pozarządową roku i firmę roku – poinformował Morzycki.

>>>Jedynka partnerem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (galeria)

Rozmawiali Grzegorz Ślubowski i Mariusz Syta.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy kierowcy nie boją się żadnych kar

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 18:15
Kary za jazdę "po pijaku" są coraz surowsze. Obecnie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu można stracić prawo jazdy nawet na całe życie. Jednak pijanych kierowców i wypadków nie ubywa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadkom winni są kierowcy, nie drogi (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 08:59
Podkom. Jarosław Gnatowski (Biuro Ruchu Drogowego KG Policji): Mimo wysokich kar zwiększa się liczba osób jeżdżących po drogach pod wpływem alkoholu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga, jedzie polski kierowca

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 14:00
Z jednej strony: coraz lepsze samochody wyposażone w systemy antypoślizgowe, strefy zgniotu i dużo poduszek powietrznych. Z drugiej: niefrasobliwość kierowców przejawiająca się w różnych, czasem bardzo dziwnych, zachowaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzechy polskich kierowców (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2011 08:15
Nadkom. Marcin Książkiewicz (Policja): Głównym grzechem polskich kierowców jest nieprzygotowanie auta do jazdy w warunkach zimowych.
rozwiń zwiń