X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trasy na Polanie Jakuszyckiej podziwia cały świat

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 08:15
W Szklarskiej Porębie rozpoczęła się wyjątkowa impreza – Bieg Piatów. Swój udział w zawodach zgłosiło ponad pięć i pół tysiąca osób.
Audio
35. Bieg Piastów
35. Bieg PiastówFoto: www.bieg-piastow.pl

Bieg jest najstarszą i największą w Polsce masową imprezą narciarską. Każdego roku kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, staje na starcie biegu na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. - Spodziewam się, że udział w biegu weźmie cztery tysiące dziewięćset osób – mówi Julian Gozdowski, komandor Biegu Piastów. – Dlatego, że wiele osób zgłosiło się do biegu już w czerwcu i lipcu. Przenoszą swój udział na przyszły rok, bo nie mieli jak trenować – tłumaczy gość Jedynki.

Impreza trwa przez cały weekend. W biegu głównym udział weźmie tysiąc siedemset sześćdziesiąt jeden osób. – Z dwudziestu dziewięciu krajów świata – zaznaczył Gozdowski. – Po raz pierwszy pobiegnie Hindus - dodał komandor.

35.
35. Bieg Piastów

Patronat nad 36. Biegiem Piastów sprawuje Program 1 Polskiego Radia. Bieg Piastów wzorowany jest na wielkich biegach światowych i początkowo miał znikomą liczbę startujących. Od 1976 r. bieg odbywa się corocznie, poza jednym razem, gdy przeszkodził mu stan wojenny. Międzynarodowa Trzydniowa Impreza Biegowa Bieg Piastów to dzisiaj "Festiwal Narciarstwa Biegowego" w Jakuszycach. W zabawie sportowej udział bierze 6 tys. osób i 3 tys. kibiców.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

(mb)

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polana Jakuszycka czeka

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 14:13
Julian Gozdowski (komandor Biegu Piastów): Na Polanie Jakuszyckiej leży piękny śnieg. 30 km przygotowanych tras czeka już na biegaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowy Bieg Piastów (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 08:56
Na Polanie Jakuszyckiej trwają przygotowania do 36 Biegu Piastów. Organizatorzy spodziewają się ponad pięciu tysięcy zawodników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakuszycka jest wielkim placem budowy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 10:26
Julian Gozdowski (komandor Biegu Piastów): Na pewno zdążymy przed Pucharem Świata! Już prawie wszystko gotowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julian Gozdowski: Mój świat to narciarstwo biegowe

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 19:00
- Puchar Świata jest jak tort dodany do dobrego obiadu, a dobrym obiadem jest Bieg Piastów i trasy, gdzie ludzie przyjeżdżają biegać. To możliwość kontaktu z przyrodą pięknych Gór Izerskich dla tysięcy ludzi - mówi Julian Gozdowski, legenda Szklarskiej Poręby i Jakuszyc.
rozwiń zwiń