Mazowsze chce zaśpiewać hymn na Euro 2012 (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 11:33
Włodzimierz Izban (Dyrektor Mazowsza): Złożyliśmy taką propozycję, a minister kultury Bogdan Zdrojewski obiecał, że będzie nas wspierał.
Audio
Zespół Mazowsze
Zespół MazowszeFoto: mazowsze.waw.pl

Zespół Mazowsze hymnem śpiewanym na żywo mogłoby otworzyć Euro 2012. Taką propozycję złożyli artyści zespołu podczas spotkania z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim.

- Jak nie Mazowsze to kto? - pyta retorycznie w radiowej Jedynce dyrektor Mazowsza Włodzimierz Izban. Na uwagę, że hymn może śpiewać na przykład gwiazda muzyki pop gość "Sygnałów dnia" obruszył się. - Hymn to szczególny utwór i należy go wykonać "po bożemu", tak żeby wszyscy wiedzieli jak to powinno brzmieć, z klasą i w pięknych strojach - przekonuje. Dyrektor zaprasza słuchaczy do głosowania, aby przekonać do tego pomysłu osoby decydujące o tym, kto zaśpiewa hymn. - Myślę, że się uda - mówi.

Włodzimierz
Włodzimierz Izban

Dziś w podwarszawskich Otrębusach drugi dzień imprezy pod nazwą "Weekend na ludowo". Wczoraj wystąpił tam zespół Śląsk, czyli w powszechnym odczuciu konkurencja dla Mazowsza. - Nie ma między nami konkurencji, a jest wręcz współpraca - zapewnia Włodzimierz Izban. Zwraca uwagę, że nawet personalnie są migracje między członkami zespołów, a ludzie się przyjaźnią. A poza tym Mazowsze i Śląsk to dwa ostatnie zespoły z tzw. wyższej półki, jakie zostały w Polsce.

Dyrektor Mazowsza snuje też plany intensywniejszego wykorzystania sali koncertowej w Otrębusach. Mogłoby to być receptą na braki finansowe, z jakimi boryka się zespoł.

Rozmawiał Mariusz Syta.

(ag)

Czytaj także

Kibice tworzą własny hymn na Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 11:52
Ukraińcy zgłosili już ponad 2012 propozycji nieoficjalnego hymnu mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przeważają teksty, ale dużo jest także mniej lub bardziej profesjonalnych nagrań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest "Mazowsza". "Dobro narodowe, pensje głodowe"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 13:42
Ubrani w stroje ludowe artyści zespołu "Mazowsze" protestowali przed stołecznym ratuszem. Domagali się zwiększenia wynagrodzeń oraz dotacji dla zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Wybicki i jego słynny mazurek

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 06:00
Mija 192. rocznica śmierci Józefa Wybickiego, polskiego pisarza i polityka, autora słów do "Mazurka Dąbrowskiego".
rozwiń zwiń