X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rząd nie stanął na wysokości zadania (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 08:38
Poseł PiS Jacek Sasin powiedział w Jedynce, że rząd Donalda Tuska wraz z Rosjanami aktywnie uczestniczył w budowaniu kłamstwa wokół okoliczności katastrofy smoleńskiej.
Audio
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: www.prezydent.pl/wikipedia

Gość "Sygnałów dnia" mówił, że świadczą o tym chociażby nieprawidłowości związane z sekcjami zwłok ofiar, które ujawniono po ekshumacjach.

- Ekshumacje są kolejnym dowodem na to, że w sprawie katastrofy smoleńskiej wszystko od początku było nie tak – mówił.

Jacek Sasin zwrócił uwagę, że przedstawiciele rządu Donalda Tuska, między innymi ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz, podawali Polakom nieprawdziwe informacje, dotyczące sekcji zwłok i zabezpieczania miejsca katastrofy.

Zdaniem posła PiS, rząd powinien jasno powiedzieć, co robi w sprawie odzyskania od Rosji wraku TU154M, a jeśli jego działania nie spotykają się z żadnym odzewem ze strony Moskwy, to również powinien o tym powiedzieć.

Jacek Sasin mówił, że nie przekonuje go wypowiedź ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, iż uzyskanie czegokolwiek od Rosjan jest bardzo trudne.

- Dopóki wrak i czarne skrzynki nie wrócą do Polski, to nie zakończy się rozmowa o przyczynach katastrofy. Wrak musi zostać zbadany przez niezależnych ekspertów - dodał. Były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zwrócił uwagę, że należy sobie zadać pytanie, dlaczego Rosjanie nie chcą oddać wraku i czy i w świetle badań zagranicznych ekspertów nie jest tak, że chcą ukryć prawdę o tym, co zdarzyło się 10 kwietnia.

- Dziś mamy bardzo poważne badania zagranicznych naukowców z USA i Australii. Wersja o uderzeniu TU-154M w brzozę została obalona. Mam nadzieję, że eksperci z rządowej komisji Millera skonfrontują się z nowymi ustaleniami, żebyśmy mieli jasność, co naprawdę się wydarzyło. Obecnie nowe ustalenia są wyśmiewane. Nikt nie podejmuje realnej dyskusji – zauważył.

Jacek Sasin wyraził nadzieję, że 10 kwietnia, w drugą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, Polacy zbiorą się przed Pałacem Prezydenckim, by uczcić pamięć ofiar katastrofy.

- Chcemy tak, jak co miesiąc zacząć te uroczystości mszą świętą w kościele seminaryjnym. Planujemy także zgromadzenie przed Pałacem Prezydenckim. Około godziny 16 przemówi tam Jarosław Kaczyński - dodał.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Jacek Sasin mówił, że samorząd warszawski nie zgodził się, by przed Pałacem stanęła scena i telebim. Władze Warszawy tłumaczą, że to dlatego, iż nie dostarczono odpowiednich dokumentów.

- Postawa władz mnie nie dziwi. Trochę przykro, że samorząd Warszawy postanowił z taką złośliwością uniemożliwić w pełni świętowanie przed Pałacem Prezydenckim. Prezydent Warszawy od bardzo dawna prezentuje taką postawę, jeśli chodzi o uczczenie ofiar katastrofy. Myślę, że ta rocznica powinna nas łączyć, a nie dzielić. Jednak działania władz Warszawy idą w zupełnie innym kierunku – powiedział.

Rozmawiali Roman Czejarek i Krzysztof Grzesiowski.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naukowcy: zbadamy przyczyny katastrofy Tu-154

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 11:30
Osiemnastu specjalistów z dziedziny fizyki, matematyki i chemii uważa, że trzeba przeanalizować mechanikę wypadku rządowego tupolewa rzetelnymi metodami fizyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: ekshumować Marię i Lecha Kaczyńskich

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 13:01
Zdaniem Joachima Brudzińskiego, wszystkie ciała osób, które zginęły pod Smoleńskiem powinny zostać poddane ponownym badaniom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny pomnik poświęcony katastrofie tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 14:03
Ruszyła strona Jesteśmy Smoleńskim Pomnikiem. Witryna jest "wirtualnym pomnikiem" poświęconym katastrofie Tu-154M.
rozwiń zwiń