X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wydali wojnę budom

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 09:22
Grupa o nazwie M 20 domaga się, aby z ulic Warszawy zostały usunięte blaszaki i kioski, w których sprzedaje się np. warzywa, czy zapiekanki. - Szpecą i straszą - tak mówią członkowie grupy.
Audio
  • Agnieszka Jas bada problem nieestetycznych bud na ulicach Warszawy
Kiosk w centrum Warszawy
Kiosk w centrum WarszawyFoto: m20.waw.pl

W stolicy blaszanych lub drewnianych budek, w których można kupić wszystko - od warzyw po elektronikę - jest ponad tysiąc. Stoją przy głównych ulicach i placach. Dla grupy M 20 jest to problem estetyczny.

Ale każdy medal ma dwie strony. Mieszkańcy Warszawy przyznają, że budy piękne nie są, ale są użyteczne. Można w nich kupić np. świeże pieczywo, warzywa lub coś "w biegu".

M 20 nie chce likwidacji handlu w ogóle, ale domaga się, aby przeniósł się do lokali użytkowych w budynkach. Właściciele bud nawet chętnie przenieśliby się, ale zwracają uwagę, że takich lokali jest mało, a także, iż nie są one dostępne cenowo. Czynsz, zwłaszcza w centrum, jest zaporowy.

Stołeczny ratusz przyznaje, że nie ma takich lokali zbyt wiele, zaś w przepisach nie ma nic o estetyce. Urzędnicy sprawdzają legalność budowli, ale nie mogą zamknąć warzywniaka, bo szpetnie wygląda. Często zresztą przeciwko likwidacji protestują okoliczni mieszkańcy. Dla nich jest to jedyne miejsce, gdzie mogą kupić świeże owoce.

M 20 publikuje na swojej stronie fotografie bud na ulicach Warszawy. Liczy, że w końcu dojdzie do ich likwidacji.

(ag)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spacer Aleją Radiowej Trójki w Warszawie? Radni zdecydują

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 00:10
Ulica Budowlana na warszawskim Bródnie za kilka tygodni może zmienić nazwę na Matki Teresy z Kalkuty; decyzję stołeczni radni podejmą w przyszły czwartek. Będzie skwer ks. Twardowskiego, niepewny jest za to los Alei Radiowej Trójki, która miałaby powstać w parku Agrykola.
rozwiń zwiń