"Grupa śmierci" oczami Jerzego Engela

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 13:04
Holandia, Niemcy, Dania i Portugalia - taki zestaw drużyn gwarantuje emocje do samego końca. Które z nich awansują do ćwierćfinału Euro 2012 - oceniali w Jedynce Jerzy Engel i Andrzej Janisz.
Audio
Reprezentacja Niemiec w swoim najsilniejszym składzie
Reprezentacja Niemiec w swoim najsilniejszym składzieFoto: Wikipedia/Steindy

Grupa B oceniana jest jako tzw. grupa śmierci Euro 2012. Pozornie faworytem wydają się Niemcy - finaliści poprzednich mistrzostw Europy i trzecia drużyna mistrzostw świata w RPA. Zdaniem Jerzego Engela szanse awansu rozkładają się jednak między wszystkie cztery drużyny mniej więcej po równo.

- Przypominam, że Portugalia, Dania i Holandia to nie są zespoły łatwe do pokonania. Co istotne, nie mamy już do czynienia z tą "dawną Holandią", którą mieliśmy zawsze w sercu i podziwialiśmy za cudowne akcje, technikę i długie utrzymywanie się przy piłce. Ci Holendrzy grają inaczej, co widzieliśmy na ostatnich mistrzostwach świata. Grali twardo, na pograniczu brutalności. Outsiderem tej grupy mają być rzekomo Duńczycy. Ja jednak wierzę, że trener Morten Olsen przygotuje na te mistrzostwa bardzo solidny zespół - mówił były selekcjoner reprezentacji Polski.

Czy porażka Bayernu Monachium w ostatnim finale Ligi Mistrzów będzie miała wpływ na grę Niemców na Euro 2012 i czy Cristiano Ronaldo będzie największą gwiazdą mistrzostw - dowiesz się z nagrania audycji.

Czytaj więcej o Euro 2012 w serwisie specjalnym >>>

Dowiedz się także, co Jerzy Engel sądzi o grupie A, w której znalazła się między innymi Polska.

pg

Czytaj także

"Rosja może być czarnym koniem Euro 2012"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 12:05
Rozpoczynamy przedstawianie grup Euro 2012. Na początek najważniejsza z punktu widzenia polskich kibiców grupa A. Zagrają w niej reprezentacje Polski, Grecji, Rosji i Czech. Szanse poszczególnych drużyn w rozmowie z Andrzejem Janiszem analizował Jerzy Engel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smuda do Zimocha: liczę na pana szczęście

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 13:42
"Turku kończ ten mecz" i "Mistrzu Smuda czyń swe cuda" - takie hasła widnieją na specjalnym groszu, który w imieniu słuchaczy Jedynki redaktor Tomasz Zimoch przekazał Franciszkowi Smudzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olaf Lubaszenko: pierwszy mecz bardzo ważny

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 18:00
Mecz Polski z Grecją będzie może nie decydujący, ale ustawiający dla naszej drużyny cały turniej - uważa aktor.
rozwiń zwiń