Jerzy Engel: Anglia to niespełniony lew

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 12:52
Czy po latach niepowodzeń reprezentacja kraju, uważanego za ojczyznę futbolu, przełamie złą passę na Euro 2012 - zastanawiali się Jerzy Engel i Andrzej Janisz.
Audio
Reprezentacja Anglii
Reprezentacja AngliiFoto: PAP/EPA/GERRY PENNY

Rywalami Anglików w grupie D będą współgospodarze turnieju-Ukraińcy oraz Francuzi i Szwedzi. Żaden z zespołów nie przystępuje do mistrzostw tak osłabiony, jak właśnie reprezentacja Anglii. Z powodu kontuzji w domach musieli zostać Gary Cahill, Frank Lapmpard i Gareth Barry.

- Anglicy na dużych imprezach ostatnio zawodzą. Albo nie wychodzą z grupy albo mają jakieś wewnętrzne problemy. Tym razem jednak prowadzi ich Roy Hodgson: trener, który ze średniej klasy zawodników potrafi złożyć dobry zespół. Niestety słyszymy, że kolejni zawodnicy są eliminowani przez kontuzje - ubolewa Jerzy Engel.

Były selekcjoner reprezentacji Polski wierzy, że mimo problemów angielska drużyna zdoła awansować z grupy.

Na co stać przebudowaną reprezentację Francji, czy Zlatan Ibrahimović zdoła poświęcić się dla dobra zespołu szwedzkiego i czy Andrij Szewczenko poprowadzi Ukrainę do awansu z grupy - dowiesz się z nagrania audycji.

Przeżyj Euro 2012 z Polskim Radiem>>>

pg

Czytaj także

"Rosja może być czarnym koniem Euro 2012"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 12:05
Rozpoczynamy przedstawianie grup Euro 2012. Na początek najważniejsza z punktu widzenia polskich kibiców grupa A. Zagrają w niej reprezentacje Polski, Grecji, Rosji i Czech. Szanse poszczególnych drużyn w rozmowie z Andrzejem Janiszem analizował Jerzy Engel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Grupa śmierci" oczami Jerzego Engela

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 13:04
Holandia, Niemcy, Dania i Portugalia - taki zestaw drużyn gwarantuje emocje do samego końca. Które z nich awansują do ćwierćfinału Euro 2012 - oceniali w Jedynce Jerzy Engel i Andrzej Janisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiszpanom wcale nie będzie tak łatwo"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 16:04
Jeszcze żadna drużyna nie zdobyła dwóch mistrzostw Europy z rzędu. Czy uda się to Hiszpanii - zastanawiali się w Jedynce Jerzy Engel i Andrzej Janisz.
rozwiń zwiń