X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czesi nie spodziewali się, że w Polsce jest tak fajnie"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 08:55
Polacy przyjmowali kibiców zza granicy bardzo gościnnie, a organizacja Euro jest bezbłędna - mówili zagraniczni korespondenci w Sygnałach Dnia Jedynki.
Audio
Portugalscy kibice świętują w Porto zwycięstwo nad Czechami
Portugalscy kibice świętują w Porto zwycięstwo nad CzechamiFoto: PAP/EPA/JOSE COELHO

- Dla Czechów, dla czeskich kibiców, ten turniej to było bardzo duże zaskoczenie. Czesi się nie spodziewali, że tutaj jest tak fajnie, że będą w Polsce przyjmowani tak fajnie. Myślę, że to jest zwycięstwo obu krajów: tak nas Czechów, jak Was Polaków - mówił w Sygnałach korespondent Czeskiego Radia w Polsce Petr Vavrouska.

Jego zdaniem zorganizowane w Polsce Mistrzostwa Europy dają szansę na zmianę stereotypów i pogłębienie przyjaźni polsko-czeskiej. - Czesi są najbardziej ulubionym narodem wśród Polaków, w drugą stronę to tak nie działa, ale myślę że to się może zmienić - mówił. Pytany dlaczego kraje sobie tak bliskie były do tej pory jednocześnie tak sobie dalekie, tłumaczył to stereotypami. - Po upadku komunizmu Czesi chcieli zwiedzać inne kraje, które były dla nas zamknięte. Patrzyli zawsze na Polskę przez pryzmat stereotypów, ale to się zmienia - zapewnił.

Vavrouska jest zdania, że atmosfera jakiej doznali w Polsce czescy kibice i piłkarze daje szansę na ogromną zmianę w stosunkach między dwoma narodami. - Czesi nie wiedzieli, że za granicą jest tak ładne miasto jak Wrocław i to jak byli kibice i piłkarze przyjmowani… wszyscy są zachwyceni. Mam nadzieję, że taka atmosfera zostanie jeszcze parę lat i wykorzystamy to jak się wszystko Czechom podoba - chwalił nasz kraj.

Również w samych superlatywach o Euro i Polsce wypowiadała się Gabriele Lesser, korespondentka mediów niemieckich. - Wszyscy są zadowoleni, wszystko jest super - cieszyła się z Euro. Wspominała też o zaletach autostrady łączączej Warszawę z Berlinem. Niedawno trener reprezentacji Niemiec powiedział, że gdyby Polska chciała, mogłaby zorganizować samodzielnie Mistrzostwa Świata. Zapytana o to Lesser z entuzjazmem przyjęła pomysł współorganizacji z Niemcami.

Na to natychmiast jednak zareagował Petr Vavrousa. - A dlaczego nie z nami?! - obruszył się.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy o Euro 2012: Polska znów jest kimś

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 13:11
Niemiecki dziennik "Die Welt" porównuje gospodarzy rozpoczynających się wieczorem piłkarskich mistrzostw Europy. Polskę nazywa "cudownym dzieckiem", zaś Ukrainę "trudnym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Promujmy polską mentalność podczas Euro”

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 12:40
Jesteśmy bardzo gościnni, niezwykle zdolni organizacyjnie. Trzeba to pokazać, a Euro 2012 to niepowtarzalna szansa – uważa polski olimpijczyk Arkadiusz Skrzypaszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjska TV zgubiła sprzęt. Polak znalazł i…

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 13:18
Ekipa jednej z brytyjskich stacji relacjonujących Euro 2012 zgubiła przez nieuwagę część swojego sprzętu. Zgłosili zgubę na policję i zanim wyszli z komendy… już ją odzyskali.
rozwiń zwiń