Futbol amerykański po polsku

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 08:40
Polacy nie gęsi i swój Super Bowl też mają. W niedzielę 15 lipca na Stadionie Narodowym Warsaw Eagles i Gdynia Seahawks zagrają ze sobą w finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.
Audio
Futbol amerykański po polsku
Foto: Marcin Fijałkowski / Warsaw Eagles

Mecz ma być świętem tej dyscypliny w Polsce. Szykowana jest specjalna oprawa; imprezy towarzyszące rozpoczną się już cztery godziny przed wyjściem drużyn na murawę Stadionu Narodowego.

Celem organizatorów jest spopularyzowanie futbolu amerykańskiego w Polsce. Tym, którzy nie znają jeszcze zasad tej dyscypliny, z pomocą pośpieszył Krzysztof Horwat. Zachęcamy do wysłuchania krótkiego poradnika, w którym nasz reporter przepytuje Macieja Traczyka, zawodnika drugiej linii Warsaw Eagles.

pg

Czytaj także

Znani sportowcy lubią pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 15:22
Na świecie nie brakuje organizacji charytatywnych, w które zaangażowane są gwiazdy sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook i depresja. Oto zmory sportowców

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 11:32
Czasami to samotność długodystansowca, a czasami ukrywana przez lata depresja. Sportowcy nie zawsze radzą sobie ze stresem czy krytyką. I płacą za to bardzo wysoką cenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsaw Eagles i Sea Hawks Gdynia zagrają na zacnym obiekcie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 16:12
Już w najbliższą niedzielę zostanie rozegrany pierwszy mecz, po Euro 2012, na Stadionie Narodowym. W stolicy dwie drużyny powalczą w VII SuperFinale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.
rozwiń zwiń