X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W sporcie zdarza się wiele "cudownych uzdrowień"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 08:29
Dr Robert Śmigielski - chirurg, ortopeda, członek misji medycznej polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie - opowiedział w "Sygnałach dnia” o kontuzjach, nie tylko Maji Włoszczowskiej.
Audio
Dr Robert Śmigielski
Dr Robert ŚmigielskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Kontuzja na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich to koszmar dla sportowca. W poniedziałek z występu w Londynie wycofała się Maja Włoszczowska, jedna z nadziei na medal dla Polski. Zajmująca się kolarstwem górskim zawodniczka podczas jednego z ostatnich treningów doznała poważnej kontuzji nogi. Uraz stopy okazał się na tyle poważny, że nie dało się odłożyć leczenia w czasie.

Dr Robert Śmigielski podkreślił, że zdarzają się różne "cudowne” wyleczenia z kontuzji, które teoretycznie powinny wyeliminowywać sportowców z udziału w zawodach. Podał przykład urazów Davida Bechkama i Piotra Małachowskiego.

Podkreślił zarazem, że często dochodzi kontuzji "na granicy”. - Wtedy trzeba podjąć decyzję, czy nie lepiej jest pomóc zawodnikowi dokończyć czteroletnie przygotowania, a jego ostatecznym leczeniem zając się dopiero później - tłumaczył dr Robert Śmigielski. Lekarz zaznaczył, że nieraz udaje się w taki sposób "oszukać czas”, chociaż nie w sytuacji, gdy uraz powinien być leczony przez rok, a zawodnik ma zawody za miesiąc.

***

Igrzyska Olimpijskie w Londynie rozpoczną się w piątek i potrwają do 12 sierpnia. Londyn będzie gościł olimpijczyków po raz trzeci w historii.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beckham z tajną misją na igrzyskach

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 12:10
Gwiazda futbolu David Beckham nie wystąpi w olimpijskim turnieju, ale odegra w Londynie znaczącą rolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn przed igrzyskami

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:37
Jak zmienia się stolica Wielkiej Brytanii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejni polscy olimpijczycy złożyli przysięgę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 15:41
Dla kolejnych czternastu sportowców nie ma już odwrotu. Przyrzeczenia olimpijskie złożyli w poniedziałek siatkarze, wioślarze i łucznicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoszczowska: nie płaczę, ale jest wielki zawód

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 18:33
Jedna z największych polskich nadziei medalowych na igrzyska w Londynie, Maja Włoszczowska, nie wystartuje na olimpiadzie. Do treningu wróci dopiero za 12 tygodni.
rozwiń zwiń