X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grupiński: pomysł komisji śledczej jest absurdalny

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 16:50
Były szef CBA Mariusz Kamiński marzy, by kogoś pośledzić – tak komentował Rafał Grupiński pomysł stworzenia komisji śledczej w sprawie taśm.
Audio
Rafał Grupiński w radiowej Jedynce
Rafał Grupiński w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Komisja śledcza w sprawie taśm PSL to pomysł mocno absurdalny – przekonywał w „Sygnałach dnia” Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego PO. Rafał Grupiński zdecydowanie odrzucił pomysł tworzenia komisji śledczej w sprawie nieprawidłowości naświetlonych przez tzw. taśmy PSL. Jak argumentował - komisja śledcza powinna powstawać, kiedy jest poważne podejrzenie korupcji, lub w takich przypadkach jak śmierć Barbary Blidy.

Ocenił, że w przypadku nagrania rozmowy działaczy PSL "mamy do czynienia wyłącznie z rozmowami, które mówią o tym, że ktoś aby mieć wyższą pensję, nie jest prezesem a dyrektorem, że zatrudniani są ludzie według znajomości”. W jego ocenie nie jest to wiedza, dla której potrzeba komisji śledczej, wystarczą odpowiednie służby. - Ponieważ prokuratura prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, więc używanie powagi i autorytetu Sejmu w sprawach takich, w których mowa o znajomkach i nepotyzmie, byłoby pomysłem nieszczęśliwym – powiedział Grupiński.

PiS proponuje dziewięcioosobowy skład komisji, ze swojej partii delegowałoby tam Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA i Andrzeja Dudę. Ile miejsc chciałaby mieć Platforma? Grupiński odpowiedział, że "Mariuszowi Kamińskiemu marzy się, by pośledzić kogoś”, a jako szef CBA używał biura do celów politycznych. Rafał Grupiński stwierdził też, że w spółkach jest bardzo wiele osób, które kiedyś powołał lub zalecił wprowadzić PiS, wiele osób z SLD, "wiele warstw z poprzednich awansów, więc na ich miejscu nie spieszyłbym się z badaniem tego”. Grupiński mówi, że lista osób w spółkach związanych z PO opublikowana przez Witolda Gadomskiego w "GW” jest nierzetelna, bo 10 osób z tego spisu nie jest w PO, a 1 osoba nie żyje.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Czy w przyszłym tygodniu poznamy nazwisko szefa resortu rolnictwa? – Być może – odpowiada Rafał Grupiński. Uważa też, że PSL powinien prześwietlać sprawy zarzutów wobec tego ugrupowania, bo to ”najwłaściwsze”.

Jakie rozwiązania są brane pod uwagę przy okazji nowelizacji lub nowej ustawy o mediach publicznych? Minister Bogdan Zdrojewski mówił, że rozwiązanie powinno zostać wybrane w ciągu kilku tygodni. Grupiński nie uważa jednak za prawdopodobne, by tak szybko udało się rozstrzygnąć tę sprawę. Według niego media mogłyby reklamy zamieszczać w pierwszych programach, po to by "dwójki” były bardziej kulturalne. A Trójka? Czy czeka ją prywatyzacja? Rafał Grupiński powiedział, że jego pomysł to ”przekazać Trójkę dziennikarzom”, założyć spółdzielnię dziennikarską. Dodaje, że to jego prywatny pomysł i nie sądzi, aby był dyskutowany. W jego ocenie Trójka radziłaby sobie bez szczególnej pomocy.

Rozmawiali Daniel Wydrych, Krzysztof Grzesiowski

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serafin: nie ma taśm PSL, to jest hucpa!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 07:00
- Nie róbcie ze mnie idioty, jedynego winnego. Nie ma żadnych taśm PSL, to jest hucpa - emocjonował się w Popołudniu z Jedynką Władysław Serafin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pawlak: Premier Tusk niepotrzebnie zwleka

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:31
Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział w Starogardzie Gdańskim, że dziwi go postawa Donalda Tuska w sprawie powołania ministra rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oleksy radzi odebrać resort rolnictwa PSL (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 07:32
Czy PSL jest zdolne do kierowania dwoma wielkimi resortami - pyta w radiowej Jedynce Józef Oleksy. Radzi premierowi, by przemyślał, czy ministerstwo rolnictwa powinno trafić w ręce ludowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serafina chyba pogięło. Inspiracja z zewnątrz”

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 08:04
Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek uważa, że Władysław Serafin z całą pewnością świadomie zdecydował się na nagranie swojej rozmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Afera ogórkowa". Rolnicy stracili przez urzędników?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 08:54
W tej sprawie zawiadomienie do prokuratury złożył poseł PiS Tomasz Kaczmarek - donosi "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludowcy skoczyli do pustego basenu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 09:51
Agaton Koziński ("Polska The Times”): Ludowcy pogrążyli się całkowicie. Sondaże pokazują, że PSL ma już tylko 3 proc. poparcia. A więc walczy o to, żeby w ogóle dostać dotacje, nie mówiąc już o tym, żeby wejść do sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

FAPA - przechowalnia dla ludzi PSL?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 10:22
Kontrolerzy NIK wykryli poważne nieprawidłowości przy realizacji programu operacyjnego dotyczącego rozwoju rybołówstwa - donosi "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa: jest wniosek PiS o komisję śledczą

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 23:55
Miałaby składać się z 9 członków. Przedstawicielami PiS byliby w niej Mariusz Kamiński i Andrzej Duda.
rozwiń zwiń