W Londynie ważyć będą się losy Klubu Polska

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 09:24
Program skupiający najlepszych polskich sportowców przygotowujących się do startu w igrzyskach olimpijskich został uruchomiony w 2009 roku. Jego przyszłość zależy od występu biało-czerwonych w Londynie.
Audio
Londyn 2012 - barka z kołami olimpijskimi na Tamizie
Londyn 2012 - barka z kołami olimpijskimi na Tamizie

- Gdybym nie wierzył w ten program i w zawodników, którzy go tworzą, to w ogóle by mnie tu nie było. Po to ten program został stworzony, żeby o sile polskiego sportu decydowali zawodnicy realizujący szkolenie w ramach tego programu - mówił już po przylocie do stolicy Anglii Paweł Słomiński, szef zespołu wsparcia Klubu Polska Londyn 2012.

Były trener Otylii Jędrzejczak nie chciał jednak zdradzić, jaki wynik medalowy by go satysfakcjonował. - Mam nadzieję, że medali będzie tak dużo, że zadowoleni będą wszyscy. Kibice, działacze, a przede wszystkim zawodnicy i trenerzy - odparł jedynie.

Paweł Słomiński, jak na człowieka wywodzącego się ze środowiska pływackiego przystało, liczy na dobry występ naszych reprezentantów w tej dyscyplinie, a w szczególności - na Konrada Czerniaka. - Mam nadzieję, że stoczy on porywający pojedynek z Michaelem Phelpsem. Może w stylu Otylii Jedrzęjczak z 2004 roku sięgnie po medal?

Cała rozmowa Rafała Bały z Pawłem Słomińskim w nagraniu audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najlepiej pilnowane miasto na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 10:29
Na zapewnienie bezpieczeństwa Igrzyskom Olimpijskim przeznaczono 800 milionów funtów, ale ten budżet może wzrosnąć do miliarda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W sporcie zdarza się wiele "cudownych uzdrowień"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 08:29
Dr Robert Śmigielski - chirurg, ortopeda, członek misji medycznej polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie - opowiedział w "Sygnałach dnia” o kontuzjach, nie tylko Maji Włoszczowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwa zęby polskiej reprezentacji zostały wyrwane"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 14:57
Tak do szans medalowych biało-czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie odniósł się w "Lecie z Radiem" Bogdan Chruścicki, wieloletni dziennikarz sportowy Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń