40 owiec, 12 koni, 10 kur i kaczek, 3 krowy i 2 kozy otworzą Igrzyska!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 08:25
W środę odbyła się próba generalna ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Na miejscu byli dziennikarze sportowi Jedynki, Andrzej Janisz i Cezary Gurjew.
Audio
Stadion Olimpijski w Londynie
Stadion Olimpijski w LondynieFoto: PAP/Adam Ciereszko

Organizatorzy zaprezentują podczas ceremonii historię Anglii począwszy od końca XVIII wieku. Znak do otwarcia igrzysk da królowa Elżbieta II. Później wystąpią m.in. komik Rowan Atkinson, aktor Kenneth Branagh, który przeczyta fragmenty "Burzy" Williama Szekspira oraz Paul McCartney, który zaśpiewa wielki przebój Beatlesów "Hey Jude".

Za całość odpowiedzialny będzie dyrektor artystyczny przedsięwzięcia Danny Boyle - reżyser oscarowego filmu "Slamdog. Milioner z ulicy".

Więcej w relacji Andrzeja Janisza i Cezarego Gurjewa.

pg

Czytaj także

W sporcie zdarza się wiele "cudownych uzdrowień"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 08:29
Dr Robert Śmigielski - chirurg, ortopeda, członek misji medycznej polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie - opowiedział w "Sygnałach dnia” o kontuzjach, nie tylko Maji Włoszczowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwa zęby polskiej reprezentacji zostały wyrwane"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 14:57
Tak do szans medalowych biało-czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie odniósł się w "Lecie z Radiem" Bogdan Chruścicki, wieloletni dziennikarz sportowy Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Londynie ważyć będą się losy Klubu Polska

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 09:24
Program skupiający najlepszych polskich sportowców przygotowujących się do startu w igrzyskach olimpijskich został uruchomiony w 2009 roku. Jego przyszłość zależy od występu biało-czerwonych w Londynie.
rozwiń zwiń