X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płacisz za ubezpieczenie dzieci w szkole? Oni na tym korzystają

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 09:30
Za ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków płaci każdy rodzic. Stawkę negocjuje szkoła. I szkoła wybiera ubezpieczyciela...
Audio
  • Ubezpieczenia w szkole - relacja Piotr Sławiński
Płacisz za ubezpieczenie dzieci w szkole? Oni na tym korzystają
Foto: Glow Images/East News

Szkoła podpisuje umowę, pobiera składkę i potem wpłaca ją do towarzystwa ubezpieczeniowego. I dotąd wszystko jest w porządku.

Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że po zawarciu umowy towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają szkole 10-15 procent wartości składki.  Niektóre firmy ubezpieczeniowe przelewają na konta szkoły pieniądze nawet przed zawarciem umowy. Jest to tak zwana darowizna. O tym, z którym towarzystwem zawrze umowę szkoła decyduje dyrektor. – Szkoła ma prowizję od firmy ubezpieczeniowej, która będzie pokrywać bieżące potrzeby uczniów – przyznaje Mariola Jaciuk, dyrektor jednej z największych na Dolnym Śląsku szkół zawodowych i ogólnokształcących, która wynegocjowała u ubezpieczyciela prowizję w wysokości 10 tys. złotych.

Zdaniem dyrektor nie widzi nic zdrożnego w tym, że szkoła bierze jedną trzecią tego, co wpłacają rodzice. – Takie są zasady. Każda firma ubezpieczeniowe w ten sposób łowi klientów. Przecież to funkcjonuje już od wielu lat – dodaje Jaciuk.

Problem w tym, że o tej ”praktyce” nie informuje się rodziców. Gdyby te pieniądze, które dostaje szkoła zostały dopisane do składki ubezpieczeniowej to uczniowie byliby lepiej ubezpieczeni, a w razie wypadku dostaliby większe odszkodowania.

Więcej na ten temat w dźwięku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłopoty samorządów to efekt niżu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 13:36
Nauczyciele są zwalniani, a szkoły zamykane ze względu na niż demograficzny - mówił w radiowej Jedynce, Maciej Jakubowski, wiceminister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc pierwszakom w walce ze stresem?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 10:56
Przede wszystkim trzeba się starać, żeby dziecko oswoiło się z nową dla siebie sytuacją. Dobrze jest razem z dzieckiem przygotować tornister do szkoły, ubranie, bardzo ważna jest też rozmowa, w której dziecko może wyobrazić sobie jak będzie wyglądał ten pierwszy dzień w szkole, co - po kolei - będzie się działo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witaj szkoło! Witajcie zmiany!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 08:00
Po prawie dziesięciotygodniowym odpoczynku czas wracać do szkoły i do obowiązków. Rok szkolny rozpoczyna dziś cztery miliony osiemset dziewięć uczniów. Jakie zmiany dotkną ich w tym roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nalaskowski: zachęcajmy, a nawet przymuszajmy dzieci do czytania

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 13:43
W rozmowie z "Uważam Rze” prof. Aleksandra Nalaskowskiego przekonywał, że polska szkoła nie ma przed sobą wyraźnie postawionego celu. Dochodzi w niej jednak do walki różnych środowisk o to, jaki będzie jej kształt.
rozwiń zwiń