Meczu Czarnogóra-Polska nie obejrzycie w TVP

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 08:00
W piątek ( 7 września ) rozegrany zostanie pierwszy mecz eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. Niestety Telewizja Polska ze względu na wysokie koszty nie będzie go transmitowała.
Audio
  • Meczu Polska - Czarnogóra nie obejrzycie w TVP - relacja Krzysztof Horwat
Meczu Czarnogóra-Polska nie obejrzycie w TVP
Foto: Glow Images/East News

- 24 spotkania to finansowa równowartość licencji za Igrzyska Olimpijskie w Vancouver i Igrzyska Olimpijskie w Londynie - podkreśla Włodzimierz Szaranowicz, szef sportu w TVP.

>>> Słuchaj (bezpłatnie) w Jedynce transmisji z eliminacji do mundialu w Brazylii!

Wszyscy, którzy chcą zobaczyć ten mecz, będą musieli za to dodatkowo zapłacić. Pierwsze mecze eliminacyjne do Mundialu będą dostępne dla kibiców w pay-per-view na platformach cyfrowych i w telewizjach kablowych. Kibice są oburzeni. - Za co mam zapłacić? Naszej drużyny narodowej, Polaków nie moża zobaczyć? Dlaczego - oburza się fan piłki nożnej.

Firma SportFive Polska, właściciel praw do transmisji meczów pisze w  oświadczeniu, że już w lipcu zeszłego roku wysłało ofertę do ogólnopolskich nadawców. TVP wyraziła chęć transmisji, a negocjacje rozpoczęły się w grudniu. - O tym, kto ile może zapłacić, decyduje w pierwszej kolejności rynek. W praktyce to wyglądało tak, że nie było widać wielkiego zainteresowania reklamodawców meczami reprezentacji Polski. Po drugie decydują możliwości finansowe każdej ze stron - tłumaczy Włodzimierz Szaranowicz.

Brak wpływów abonamentowych, kryzys na rynku reklamowym, trudna sytuacja finansowa ograniczają możliwości TVP. - Proszę nas nie stawiać w sytuacji, w której jesteśmy przymuszani, by robić rzeczy nieracjonalne - dodaje szef redakcji sportowej w TVP.

Dyrketor SportFive Polska twierdzi natomiast, że podczas negocjacji z TVP firma zeszła z ceny. - Zaproponowaliśmy Telewizji Publicznej 40 % zniżki; mało tego: wzięliśmy na siebie ciężar zapłacenia za produkcję i transmisję i informuje Andrzej Placzyński.

Bramkarze
Bramkarze reprezentacji Polski Łukasz Fabiański (L) i Przemysław Tytoń (P) oraz piłkarz Grzegorz Wojtkowiak (C) wsiadają do samolotu na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Piłkarze odlatują do Podgoricy na mecz eliminacyjny mistrzostw świata z Czarnogórą.

Włodzimierz Szaranowicz twierdzi, że „na pewno to nie było obniżenie w stosunku do poprzedniej oferty o 40 %”.  - Sport Five jest poważną firmą, ale inaczej ocenia rzeczywistość. Widzi ja w sposób zbliżony do standardów zachodnich, a my nie jesteśmy do nich zbliżeni - tłumaczy.

Na Zachodzie za transmisję jednego meczu stacje płacą kilka milionów euro. W Polsce ceny na poziomie kilku milionów złotych osiągają prawdziwe szlagiery. Znawcy podpowiadają, że w przypadku eliminacji do Mundialu chodzi o kwotę od kilkuset tysięcy do miliona złotych za jeden mecz. - W końcu się dogadamy - stwierdza optymistycznie szef SportFive.

- Polska reprezentacja musi zacząć grać. Nie wiem, jak to zrobią, ale muszą zacząć przekonywać do siebie społeczeństwo, żeby chciało ich oglądać 40 milionów Polaków. - stwierdza Szaranowicz. - Zacznijmy grać, podnośmy wartość tej reprezentacji, a wtedy naprawdę o nią będą się biły różne telewizje, a nie tylko TVP - dodaje.

Transmisji meczu Polska- Czarnogóra - !!! BEZPŁATNIE !!! – będzie można słuchać na antenie radiowej Jedynki. Zapraszamy i polecamy się na przyszłość!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W telewizji nie zobaczymy spotkań Polaków

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 15:00
TVP nie pokaże meczów Polski z Czarnogórą i Mołdawią, To oznacza, że nigdzie nie obejrzymy pierwszych spotkań naszej kadry w piłkarskich eliminacjach mistrzostw świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na "dwie dychy" wyceniono mecz kadry w TV

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 17:50
Polscy kibice będą mogli obejrzeć spotkanie inaugurujące eliminacje do Mundialu w Brazylii, ale będą musieli zapłacić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TVP nie pokaże meczu? To dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 16:39
Brak transmisji w publicznej telewizji meczu Czarnogóra - Polska to dobra wiadomość - uważa minister kultury Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kibole z Polski już rozrabiają w Czarnogórze

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 13:15
Dziewięciu polskich pseudokibiców zostało zatrzymanych w Czarnogórze przed piątkowym meczem w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. Brali udział w burdzie w miejscowości Budva.
rozwiń zwiń