Andrzej Chyra: reżyserowanie mnie podnieca

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 13:11
Aktor zwierzał się w "Sygnałach dnia" w Jedynce ze swoich reżyserskich postępów.
Audio
Andrzej Chyra
Andrzej ChyraFoto: Krzysztof Sielicki/Polskie Radio

Andrzej Chyra jest nie tylko aktorem, ale także reżyserem. W operze Bałtyckiej wystawi "Graczy" Szostakowicza. - To dla mnie wyzwanie - oceniał.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia przyznał, że w reżyserowaniu pociąga go niezależność. Dzięki temu może też "wyjść z tego myślenia”, które mu towarzyszy w pracy aktora.

Andrzej Chyra czytał w sobotę w Ogrodzie Saskim fragmenty "Pana Tadeusza". Jest to, jego zdaniem, jedna z "najpotężniejszych polskich literatur”. Mówił, że jest to książka pełna ironii, ale i pewnego "dojmującego smutku, wygłupu językowe, żartu, jest w niej zawarta jakaś historia”.

Aktor zakończył ostatnio zdjęcia do dwóch filmów. W "Warszawie" wcielił się w rolę sutenera. To nie pierwszy raz kiedy gra "zimnego drania”. Andrzej Chyra dodał, że równie często gra jednak pozytywne postacie.

W "Sygnałach dnia” przekonywał, że niewiele jest osób, które są w stanie być wiarygodnymi w każdej roli.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pan Tadeusz w twoim mieście!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 09:00
12 ksiąg. 9714 wersów. No i setki ludzi, którzy w sobotę "Pana Tadeusza" będą czytać jednocześnie w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Sprawdźcie, co dokładnie będzie się działo w kilku miastach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znani i lubiani czytają "Pana Tadeusza"!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 07:20
Cała Polska czyta "Pana Tadeusza". Inicjatorem akcji jest prezydent RP Bronisław Komorowski, a Polskie Radio jest jej patronem medialnym. Kto odważył się czytać dla słuchaczy Jedynki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pan Tadeusz". Nie wstydźmy się Mickiewicza!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 08:58
- To jest wielki poemat, warty upowszechniania na narodową skalę - mówił w Jedynce Paweł Potoroczyn, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń