Mucha: zmiany w finansowaniu sportu od 2013 roku

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 07:31
Chcemy przeprowadzić je jak najszybciej, będą dotyczyły też wysokości świadczeń paraolimpijczyków - zapowiada w "Sygnałach Dnia" minister sportu Joanna Mucha.
Audio
Joanna Mucha w studiu Jedynki
Joanna Mucha w studiu Jedynki Foto: Wojciech Kusiński/PR

Według Muchy zrównanie wysokości świadczeń dla sportowców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi już jest faktem. - Pierwsze rozporządzenia zostały podpisane. A dwa kolejne wrócą niedługo z uzgodnień międzyresortowych - powiedziała minister sportu.

Zapewaniła też, że od przyszłego roku ministerstwo będzie proponowało inne kontraktowanie ze związkami sportowymi. - Zostaną zobowiązane do tego, żeby wykonać określone zadanie - mówiła w Jedynce Mucha. Przypomina, że do tej pory tego nie było, a związki miały duża dowolność w wykorzystaniu środków.

Jednak duża zmiana, ze względu na ograniczenia budżetowe, wejdzie w życie na początku 2014 roku. - Będziemy chcieli żeby związki sportowe wzięły na siebie znacznie większą odpowiedzialność niż obecnie - podkreśla Mucha. Zachowana zostanie przy tym zasada, że każdy z nich ma inne potrzeby.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Związki sportowe nie zostaną jednak pozostawione same sobie. Ministerstwo sportu będzie im proponowało wspólne przejście przez proces, jaki zaoferowałaby firma consultingowa. - Mam nadzieję, że to się uda - mówi minister sportu. Podkreśla jednak, że ci, którzy nie nadążą, stracą finansowanie. Jej zdaniem inaczej być nie może.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Grzesiowskiego z Joanną Muchą. Więcej na ten temat również w materiale Krzysztofa Horwata, gdzie o sytuacji finansowej polskiego sportu wypowiadają się zawodnicy i trenerzy.

tj

Zobacz serwis: SPORT

Zobacz więcej na temat: Londyn 2012 Joanna Mucha firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za Londyn 2012 ocena niższa niż za Pekin i Ateny

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 22:43
Choć w igrzyskach olimpijskich w Londynie zdobyliśmy tyle samo medali - dziesięć, jak w Pekinie i w Atenach, to jednak ich kolor - tylko dwa złote - sprawia, że ocena tego startu musi być niższa niż poprzednich - uważa minister sportu i turystyki Joanna Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewiele zmienimy na następne igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 17:04
Minister sportu Joanna Mucha uważa, że w niewielkim już stopniu można będzie wpłynąć na efekt występu polskich zawodników w następnych igrzyskach olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mucha podziękowała za "worek medali"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 13:25
Minister sportu Joanna Mucha odwiedziła naszą ekipę paraolimpijską w Londynie. Jakie wnioski wyciągnęła, patrząc na podejście Brytyjczyków do sportu niepełnosprawnych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"36 medali na paraolimpiadzie to fenomenalny wynik"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 14:18
Minister sportu Joanna Mucha występ paraolimpijczyków w Londynie określiła jako "fenomenalny". Polscy niepełnosprawni sportowcy zdobyli 36 medali, w tym 14 złotych.
rozwiń zwiń