X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Gowin poszedł parę kroków za daleko"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 09:33
Publicysta "Wprost" Andrzej Stankiewicz nie zarzuca złej woli ministrowi Gowinowi w sprawie jego żądania od sądu wydania akt sprawy Amber Gold.
Audio
  • Rafał Ziemkiewicz i Andrzej Stankiewicz w Sygnałach dnia
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Chciał zajrzeć w akta sprawy zakończonej. Tylko, że ja mam wątpliwości, rozdział sądów od polityki jest faktem i przepisy nie pozwalają ministrowi ot tak zajrzeć do akt konkretnej sprawy. Procedura kontrolna jest inna. Gowin poszedł o parę kroków za daleko - powiedział w Sygnałach dnia.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział, że "ma w nosie literę prawa, a ważny jest jego duch". Była to odpowiedź szefa resortu sprawiedliwości na zarzuty, że złamał prawo, żądając od sądu wydania akt sprawy Amber Gold.

Według Rafała Ziemkiewicza z "Uważam Rze" wypowiedź ministra Gowina była niewątpliwie niewłaściwa. - Urzędnik państwowy nie ma prawa czegoś takiego powiedzieć. Jarosław Gowin wpadł w pułapkę, którą parę lat temu obserwowaliśmy. Wszystkie procedury są tak skonstruowane, żeby nikt nic nie mógł. 5 lat fajnie wszystko szło, kredyty dostawaliśmy, obywatele byli zadowoleni, grillowali, a teraz nagle żądają, żeby coś zrobić z takimi sprawami jak Amber Gold, no i okazuje się, że nic nie można zrobić, nawet nie można wziąć akt sprawy i zobaczyć kto ją umorzył - powiedział gość Sygnałów dnia.

Andrzej Stankiewicz zauważył, że cała sprawa Amber Gold, czy przeprowadzone ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej pokazują, że sądy i prokuratury nie działają do końca właściwie. Pytanie czy wyjściem jest sterowanie ręczne, jakie teraz próbuje robić Gowin - pytał.

Według Rafała Ziemkiewicza takie działania kończą się dla każdego sterowanego ciała klęską i państwo polskie jest taką firmą doprowadzoną do klęski. - Nic nie można zrobić, bo się od razu ruszy jakieś wpływowe lobby, w tym przypadku prawnicze czy prokuratorskie, które otorbi sobie każdego ministra. Problem polega na tym, że gdybyśmy mieli dookoła resztę państwa zdrową, a chorą prokuraturę, to można by się zabrać za naprawianie prokuratury, a tymczasem właściwie trzeba by wszystko naprawiać jednocześnie - powiedział.

to

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gowin odpiera zarzuty: nie złamałem prawa

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 10:01
- Mam prawo występować o akta - mówił w rozmowie z Trójką Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Sędziami zostają zbyt młodzi ludzie, bez doświadczenia”

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 18:28
Do takiego wniosku odnośnie warunków pracy sędziego w Polsce zgodnie doszli goście Pulsu Trójki, senator PO Aleksander Pociej, oraz przewodniczący klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gowin dokonuje zamachu na władzę"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 08:50
Wiceszef klubu poselskiego Ruchu Palikota Sławomir Kopyciński krytycznie ocenia zachowanie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który powiedział, że "ma w nosie literę prawa".
rozwiń zwiń