Z takimi uczniami można poczuć się bezpiecznie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 08:42
W gimnazjum w Bydgoszczy otwarto klasę ratowniczą. Młodzież ma zajęcia na komendzie policji, będzie mogła przyjrzeć się pracy antyterrorystów.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikipedia/CC/Sascha Faber

To na razie  jedyna taka klasa w Polsce. Jej pomysłodawczyni Barbara Boniek chce kształcić młodych ludzi, którzy będą potrafili udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych. Nauczycielka ma nadzieję, że inne miasta będą się wzorować na tym przykładzie.

W gimnazjum numer 24 w Bydgoszczy w klasie ratowniczej kształci się 20 uczniów. Niektórzy młodzi ludzie, którzy wybrali tę klasę, mówią, że w przyszłości chcą być ratownikami medycznymi. Gimnazjalistów odwiedzić mają m.in. antyterroryści, w tym Andrzej Kruczyński z Centrum Kształcenia Antyterrorystycznego.

Zobacz więcej na temat: Bydgoszcz POLSKA Sygnały Dnia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dzieci biją dzieci – bo się nudzą (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 08:15
Agata Komendant-Brodowska (socjolog): Jednym z dominujących uczuć, na które wskazali polscy uczniowie jest nuda na lekcji. A nuda prowadzi do pustki, którą najłatwiej zapełnić rozrywką w postaci np. dręczenia kolegi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na studia trudniej ze starą maturą

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 08:59
Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że niektóre przepisy dotyczące matury są niesprawiedliwe dla osób, które zdawały egzamin dojrzałości przed 2010.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawka szkolna, czyli "rety jak drogo!"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 08:06
Do pierwszego dzwonka zostało już niewiele czasu. Sierpień i wrzesień to dla wielu rodziców najtrudniejsze miesiące w roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzebujesz pieniędzy na podręczniki?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 08:36
Od kilkuset złotych do ponad tysiąca kosztuje średnio wyprawka szkolna dla jednego dziecka. Podręczniki to tylko czubek góry lodowej wydatków. Gdzie można szukać pomocy finansowej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bo w hymnie chodzi o to, żeby znać go i umieć

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 08:49
Hymn narodowy śpiewamy tylko w całości – to decyzja wójta Dębnicy Kaszubskiej koło Słupska. Jak na te zamiary zapatrują się mieszkańcy gminy?
rozwiń zwiń