X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie zmiany w Warszawie. Mieszkańcy są przeciw

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 09:51
Zmiana nazwy ulicy to nie tylko wymiana tabliczki. To cały korowód z wymianą dokumentów łącznie. Więc nic dziwnego, że mieszkańcy ulic, których nazwy mają być zmienione protestują.
Audio
Nowy patron zastąpił starego
Nowy patron zastąpił staregoFoto: warszawa.wikia.com

Masowo nazwy zmieniano na początku lat 90-tych ub. wieku po zmianach ustrojowych. Później radni zajęli się ważniejszymi sprawami, ale sprawa nie poszła w zapomnienie.
W stolicy pojawiła się lista patronów niegodnych, by ich nazwiska były upamiętnione w ulicznych nazwach. Np. na warszawskiej Pradze Północ pojawiła się propozycja, by zmienić nazwy ulic Dąbrowszczaków, Bertolda Brechta i Jana Młota (przyrodnik, polski działacz marksistowski, przetłumaczył na język polski"Kapitał" Marksa, ale również dzieło Darwina  "O powstawaniu gatunków drogą naturalnego rozwoju".
Do końca roku w Warszawie ma być gotowa baza uporządkowanych nazw ulic. Oznacza to, że  urzędnicy mają jeszcze niecałe trzy miesiące na poprawienie błędów i ujednolicenie nazw. Później zmiany będą stopniowo nanoszone na  tablice informacyjne. A jakie to zmiany?
Zamiast ulicy Żwirki i Wigury ma być Aleja Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, ulica Prymasa Jana Pawła Woronicza zamiast ulicy Woronicza, czy Plac prezydenta RP Gabriela Narutowicza zamiast Placu Narutowicza. I tak z nazwami prawie 300 ulic. Co ciekawe radni poszczególnych dzielnic są w większości przeciwni zmianom.
Agnieszka Jas sprawdzała szczegółowo jakie mają być zmiany w Warszawie i innych miastach, kto za nie zapłaci i gdzie jeszcze urzędnicy porządkują nazwy ulic.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkam przy Poniedziałkowym dole

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2010 10:00
Nazwy polskich ulic śmieszą, cieszą, zaskakują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulica „Retoryka”, ulica „Dąbrowa”, ulica „Żurawia”

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 13:54
Jeśli na tabliczce widnieje napis „ulica Retoryka”, to jestem „na Retoryce” czy „na Retoryka”?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nietypowe nazwy ulic (zobacz WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 12:34
Z jakimi nazwami ulic możemy się spotkać na co dzień? A jakie są znane Wam zabawne, śmieszne i nietypowe nazwy własne miejsc publicznych? Odpowiedź w Poranku Czwórki.
rozwiń zwiń