Nowy James Bond: "po raz pierwszy nie daje rady”

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 08:33
Filmowa seria przygód najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości ma już 50 lat, a na ekrany polskich kin wchodzi właśnie jej najnowsza, 23. część. – Ale Bond w "Skyfall" to już nie jest ta maszyna do misji, co wcześniej – mówi znawca Bonda, Kamil Śmiałkowski.
Audio
  • Jaki jest Bond w "Skyfall" sprawdził Krzysztof Horwat
Daniel Craig jako James Bond w filmie Skyfall
Daniel Craig jako James Bond w filmie "Skyfall" Foto: Forum Film Poland/ mat. prom.

W rolę 007 wcielił się ponownie Daniel Craig. Premierowe pokazy w Polsce już za nami. Jak relacjonował Krzysztof Horwat - były na nich tłumy fanów. – Bond w "Skyfall" jest nieprzewidywalny, odważny – zachwycała się po projekcji jedna z widzek.

Kamil Śmiałkowski, autor książki "Bond. Leksykon” podkreśla jednak, że najnowszy film burzy mit niezniszczalnego agenta. – Bond po raz pierwszy jest zmęczony, po raz pierwszy drżą mu ręce. Nie daje rady na testach sprawnościowych. Po prostu to nie jest już ta niezniszczalna maszyna do misji i nie wiem czy wszyscy to zaakceptują – mówi Kamil Śmiałkowski.

Film ma też bardziej rozbudowaną warstwę psychologiczną. Bond ma problemy z samym sobą, ale i z osobą, która jest dla niego najważniejsza, czyli z M. - szefową agentów. Do tego otaczają go coraz młodsi współpracownicy, co także wpływa na stan 007.

Reżyserem najnowszej części przygód agenta jest Sam Mendes, któremu bliżej jest do dramatów, niż filmów akcji. Czy udało mu się stworzyć Bonda, którego będą chcieli oglądać widzowie? O tym usłyszysz w materiale Krzysztofa Horwata.

ei

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miał więcej kobiet niż Bond, a pokochał Polkę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 14:23
Autor książek o Jamesie Bondzie nadał agentowi wiele swoich cech. – Ale w przypadku Fleminga określenie "kobieciarz” jest bardzo eleganckie – mówił w "Czterech porach roku” Adam Węgłowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Moore na liście przebojów Jedynki?!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 10:05
Roger Moore właśnie wydał książkę "Bond o Bondzie”, poświęconą największej przygodzie filmowej swojego życia. I tak ujął nią Marka Brzezińskiego, że na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" trafiła... Adele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książę Karol z żoną na nowym Bondzie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 06:30
W Londynie odbyła się światowa premiera "Skyfall", dwudziestego trzeciego filmu o przygodach agenta 007.
rozwiń zwiń