X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Amerykanie dali więcej czasu Obamie”

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 09:28
Wyborcy uwierzyli, że Barack Obama jest dobrym gospodarzem, który wyprowadzi USA z kryzysu - uważa gość Sygnałów dnia politolog Andrew Michta.
Audio
  • Andrew Michta i Bartosz Wiśniewski w Sygnałach dnia
Barack Obama
Barack ObamaFoto: EPA/SHAWN THEW Dostawca: PAP/EPA

Według sondażu CNN, w wyborach prezydenckich Barack Obama może liczyć na co najmniej 274 głosy elektorskie. Do zwycięstwa potrzeba 270. Mitt Romney ma 201 głosów.

Andrew Michta powiedział w radiowej Jedynce, że Obamę czeka ciężka praca na rzecz likwidacji długu i przepaści fiskalnej. Zdaniem Andrew Michty, wyzwaniem dla rządzących jest zbudowanie jedności narodowej. Według politologa, do tej pory udało się to tylko prezydentom Reaganowi i Clintonowi.

- Mimo, że zwycięstwo w kwestii głosów elektoralnych jest wysokie to w sensie głosów bezpośrednich jest małe. Obamie będzie trudno stworzyć koalicję do rządzenia, wszystko będzie zależeć, od tego czy Obama będzie umiał wyciągnąć rękę przez ulice do drugiej strony i czy będzie miał tam partnerów do rozmowy - powiedział.

''Bartosz Wiśniewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych zwrócił uwagę, że Obamie będzie trudno rządzić przy dominacji Republikanów w Izbie Reprezentantów. Zdaniem politologa, w ciągu kolejnych lat będziemy obserwować zmiany na amerykańskiej scenie politycznej, gdyż przestaną pełnić swoje funkcje starzy senatorowie, tacy jak John McCain.

Bartosz Wiśniewski uważa, że Mitt Romney wskazał już swego następcę jako lidera Partii Republikańskiej - Paula Ryana. Jest on przedstawicielem tego skrzydła partii, która opowiada się za konserwatyzmem fiskalnym i obyczajowym.

Według politologa po wyborach dojdzie do zmian w administracji, a jedną z nich będzie rezygnacja Hilary Clinton ze stanowiska sekretarza stanu. Nastąpią też zmiany w zespole doradców ekonomicznych.

to

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barack Obama: tu nie ma znaczenia, czy jesteś czarny, czy jesteś gejem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 09:05
Jeśli będziecie ciężko pracować – spełnicie swoje marzenie w Ameryce. Pokażemy światu, dlaczego jesteśmy najlepsi – mówił w Chicago wybrany na drugą elekcję Barack Obama.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Republikanie odcięli się od społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 09:17
Mitt Romney otoczył się bogaczami i wpływowymi ludźmi, którzy nie zagwarantowali mu sukcesu, którzy po ogłoszeniu wyników mieli bawić się w pięknych salach sztabu na przyjęciu. Tymczasem sale świecą teraz pustkami, a "zwykli ludzie" Obamy bawią się na ulicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest wielka porażka Mitta Romneya"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 08:19
- Prawdopodobnie Barack Obama powtórzy wynik z poprzednich wyborów i zdobędzie ok. 330 głosów elektorskich – przekonywał w "Sygnałach dnia” Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w USA: kontynuacja i niewielka zmiana

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 09:10
- Obudziliśmy się w świecie, w którym Ameryka wczorajsza jest taka sama jak dzisiejsza - powiedział w radiowej Trójce dr Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń