Janusz Piechociński rzuca wyzwanie Pawlakowi

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 07:36
Janusz Piechociński nie rezygnuje z walki. Kandyduje na fotel prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego na sobotnim kongresie partii. - Jestem bliski 50 procent (głosów) - mówił w Jedynce.
Audio
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

W ”Sygnałach dnia” Janusz Piechociński ocenił, że jego rywalizacja z Waldemarem Pawlakiem dowodzi wewnętrznej demokracji w PSL. - Można rzucić wyzwanie liderowi, nie ma żadnych sankcji. Nie trzeba zakładać alternatywnej formacji politycznej, co dzieje się w innych, wodzowskich partiach – powiedział gość Jedynki. Nie wiadomo, czy pojawi się jeszcze trzeci kandydat. Kongres PSL odbędzie się 17 listopada.

Janusz Piechociński nie zgadza się z ocenami części polityków PSL, iż nie ma szans w tych wyborach. Po rozmowach z delegatami uważa, że jest inaczej. – Jestem zdecydowanie bliżej 50 niż 40 procent  - powiedział w Jedynce. Proponuje, by w PSL stworzono trzy drużyny: parlamentarną, rządową na czele z Waldemarem Pawlakiem, trzecią partyjną i polityczną na czele z nim samym. Jeśli wygra wybory, chce podpisać umowę koalicyjną, uwzględniającą program rządu.

Polityk PSL przypominał, że toczą się obecnie gorące dyskusje o budżecie UE, o unii bankowej, o napięciach na linii Francois Hollande - Angela Merkel, o mechanizmach uwspólnotowienia długów. Podkreślił, że największym sojusznikiem utrzymania dużego budżetu jest Parlament Europejski. Stąd apelował, by działania polskich polityków w Unii wspierać w Parlamencie Europejskim.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

agkm

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grupiński: porozumienie z PSL wydawało się bliskie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 07:23
Ruch Palikota deklaruje, że jest gotów w zamian za pewne warunki rozważyć poparcie reformy emerytur – mówił Rafał Grupiński (PO)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sawicki: nie jesteśmy zazdrośni o Platformę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 08:03
Jeśli PO chce dla swego ortodoksyjnego rozwiązania "67-67" poszukać innych partnerów, niech szuka. Czekają nas trudne reformy, im szersze poparcie, tym dla koalicji lepsze – oświadczył Marek Sawicki (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa przykryła sprawę in vitro

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 07:27
Zdaniem Włodzimierza Czarzastego z SLD po Euro 2012 to była jedna ze spraw, które "zaczęły łamać obraz dobrze rządzącej Platformy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piechociński: pozycja Pawlaka w PSL nie jest silna

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 13:49
Janusz Piechociński jest jak na razie jedynym kontrkandydatem Waldemara Pawlaka w wyborach na szefa ludowców, które odbędą się na jesieni. W magazynie "Z kraju i ze świata" zapowiedział, że jeśli zostanie prezesem PSL to nie wejdzie do rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór w koalicji. "Nie zajmują się pomysłem PSL"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 12:54
PSL jest zaniepokojony opieszałością urzędników w resorcie finansów w sprawie naszych projektów – mówił w Jedynce Zbigniew Włodkowski, poseł ludowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Może to przedbiegi do wcześniejszych wyborów?”

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 12:45
Obecnie trwa sondowanie opinii publicznej, przez opozycję, ale i przez PSL – uważa Wawrzyniec Konarski, politolog. Jego zdaniem, może nastąpić ciąg dalszy.
rozwiń zwiń