PSL wybiera lidera. Wygra Pawlak czy Piechociński?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 07:55
Kto byłby lepszym prezesem ludowców? Pytamy wiceprezes naczelnego komitetu wykonawczego Polskiego Stronnictwa Ludowego Jolantę Fedak.
Audio
  • Jolanta Fedak w Sygnałach dnia 17 listopada 2012
  • Kongres PSL - materiał Kamili Terpiał-Szubartowicz
Jolanta Fedak
Jolanta FedakFoto: mpips.gov

Waldemar Pawlak faworytem, Janusz Piechociński bez szans - tak w większości politycy komentują wybory na nowego prezesa PSL. W Pruszkowie pod Warszawą o godz. 10 rozpoczął się XI Kongres Ludowców.
Jak wyjaśnia gość "Sygnałów dnia" radiowej Jedynki Jolanta Fedak z PSL, w statucie Stronnictwa zapisane jest, że o stanowisko prezesa muszą się ubiegać co najmniej dwaj kandydaci. Zgłosił się Pawlak i Piechociński. Fedak dodaje, że teoretycznie może się tak zdarzyć, że podczas kongresu ktoś jeszcze zdecyduje się kandydować.
Zdaniem gościa Jedynki, Pawlak potrafi tworzyć drużynę, funkcjonować w systemie polityczny, ma też większe doświadczenie od Piechocińskiego. Nie bez znaczenia jest też fakt, że obecny lider PSL wypracował sobie już pewną pozycję w koalicji. Z kolei Piechociński jest w opinii Fedak typem samotnika i indywidualisty w polityce. W trakcie swojej kampanii nie odpowiedział też na ważne pytanie, w jakim kierunku chciałby prowadzić politykę partii.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy
- W takiej sytuacji ekonomicznej, gospodarczej w Europie, która cechuje się ogromną niepewnością, dobrze jest postawić na kogoś, kto zna zarówno mechanizmy funkcjonowania państwa, jak i sytuację w Europie. Trudno jest tu eksperymentować - podkreśla wiceprezes naczelnego komitetu wykonawczego PSL. Fedak nie zdradziła na kogo odda swój głos.
Wysłuchaj całej rozmowy!
Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piechociński: trzeba bronić godności PSL

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 18:30
- Po tych nieszczęsnych taśmach miałem ponad tysiąc telefonów od ludzi z terenu, którzy są zbulwersowani, zaniepokojeni - mówi Janusz Piechociński z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Waldemar Pawlak stara się nie wypaść za burtę"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 08:51
PSL prowadzi kontredans między opozycją a koalicją, a jednocześnie próbuje zademonstrować swoją aktywność jesienią, kiedy to politycy wracają do gry - ocenili komentatorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Piechociński rzuca wyzwanie Pawlakowi

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 07:36
Janusz Piechociński nie rezygnuje z walki. Kandyduje na fotel prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego na sobotnim kongresie partii. - Jestem bliski 50 procent (głosów) - mówił w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pawlak czy Piechociński? Ludowcy wybierają

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 09:10
- Po raz pierwszy od kilku kongresów będzie poważna rywalizacja o stanowisko prezesa PSL - mówił w Trójce Marek Sawicki, były minister rolnictwa.
rozwiń zwiń