Polskie Tatry kuszą narciarzy nowościami

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 10:31
Po latach kłótni, swarów i zastoju Zakopane i okoliczne miejscowości zgodnie pracują nad coraz lepszą bazą narciarską nawet dla najbardziej wymagających gości.
Audio
Polskie Tatry kuszą narciarzy nowościami
Foto: Glow Images/East News

Jeszcze przed najbliższym sezonem zimowym ruszy kilka nowych stacji narciarskich m.in. w Suchem i w Jurgowie, a kolejne koleje krzesełkowe są właśnie modernizowane. I wszystko wskazuje na to, że nareszcie górale się dogadali i budują nowe koleje i wyciągi narciarskie. Potwierdza to Andrzej Buńda zastępca wójta Poronina.

Od ubiegłego roku kilka stacji narciarskich na Podhalu, w tym Białka i Bukowina Tatrzańska, wprowadziło wspólne karnety na swoje trasy narciarskie – tzw. ski-passy. Jedynie w Zakopanem ciągle jeszcze każda stacja narciarska to odrębny system i konieczność wykupywania biletów. Ale i tu górale zapewniają że za rok powstanie jeden wspólny ski-pass dla całego regionu.

A za rok mają ruszyć kolejne inwestycje narciarskie m.in. w Poroninie i na zakopiańskiej Cyrhli...

Więcej w materiale Przemysława Bolechowskiego.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spadł pierwszy śnieg. Górale odetchnęli z ulgą

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 16:33
Amatorzy białego szaleństwa w Szwajcarii nie muszą się już martwić - w ostatnich dniach w górach spadł śnieg, co pozwoliło na rozpoczęcie sezonu zimowego.
rozwiń zwiń