"Choinki Jedynki" to podwójna radość!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 08:15
- Młodzi artyści po pierwsze cieszą się, bo mogą zaprezentować swój talent. Po drugie cieszą się z tego, że mogą dać radość komuś innemu. W tym przypadku podopiecznym Fundacji Anny Dymnej - podkreśliła Agnieszka Kunikowska, zajmująca się akcją "Choinki Jedynki".
Audio
  • Posłuchaj całej rozmowy z Agnieszką Kunikowską, która opowiada o akcji "Choinki Jedynki"
  • Dowiedz się więcej na temat konkursu plastycznego "Choinki Jedynki"
Agnieszka Kunikowska
Agnieszka Kunikowska Foto: W.Kusiński/PR

Jak tłumaczyła, "Choinki Jedynki" to akcja charytatywna, a przy okazji konkurs plastyczny. - Obecnie weszliśmy w gorącą fazę. Jurorzy oceniają już przesyłane na konkurs prace. Dzisiaj poznamy dwie nagrody główne. Te dwa obrazki pójdą na aukcję - poinformowała redaktor.  Również dziś przyznane zostaną cztery wyróżnienia wybrane przez profesor Danutę Kołwzan-Nowicką (malarkę, graficzkę i pedagog). - Opinię Pani profesor poznamy po godz.10.40 w "Czterech Porach Roku" i po 14.15 w "Popołudniu z Jedynką" - dodała.

>>> Zobacz ocenione prace

Agnieszka Kunikowska przypomniała, że uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. - Bardzo ważne jest dołączenie do przesyłki oświadczenia. Druk znajdziecie na naszej stronie. Prosimy też o podawanie kontaktu telefonicznego - nadmieniła.

>>>Regulamin konkursy znajdziecie na stronie Jedynki

Organizatorka zwróciła uwagę na kwestię opakowania prac. - Obrazki mogą mieć format od A4do A0, ale powinny być dobrze zapakowane, bo młodzi artyści wykorzystują do tworzenia różne materiały, które mogą ulec zniszczeniu - tłumaczyła Kunikowska.

Gość Jedynki zapewniła także, że jury, które ocenia prace, bez trudu rozpozna, kto wykonał pracę. - Pani profesor ma oko i wie, kiedy praca została wykonana ręką 13-latkla, czy 10-latka, a kiedy ręką dorosłej osoby - stwierdziła redaktor.

Najpiękniejsze prace (20 wykonanych przez uczniów i 12 przez podopiecznych Fundacji "Mimo wszystko") zostaną zlicytowane 6 grudnia. Pieniądze trafią do ośrodka terapeutycznego "Dolina Słońca" prowadzonego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko".

Prace można nadsyłać do 25 listopada.

Program Pierwszy Polskiego Radia konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem "Magia świąt" organizuje już po raz 11.

>>>Więcej na temat Akcji i konkursu "Choinki Jedynki"

Czytaj także

Weź udział w licytacji "Choinek Jedynki"!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 13:58
Ty też możesz pomóc osobom niepełnosprawnym intelektualnie, podopiecznym Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomóżmy razem! Rusza akcja "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 11:05
Już po raz 11. Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Hasło brzmi "Magia świąt", a cel to pomoc podopiecznym fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna o "Choinkach Jedynki": dajmy szansę talentom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:27
Świąteczna Akcja Charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia wystartowała już po raz jedenasty. Tegoroczny cel to pomoc podopiecznym Fundacji "Mimo wszystko”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki" rozkręcają się

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 20:00
Coraz więcej prac przychodzi na konkurs rysunkowy, organizowany po raz jedenasty przez Program Pierwszy Polskiego Radia w ramach akcji charytatywnej.
rozwiń zwiń