X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brunon K. bombę robił z nawozów. Ograniczyć sprzedaż?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 08:31
Wykonanie w warunkach domowych ładunku wybuchowego to nic trudnego. - Instrukcje są w internecie, a komponenty łatwo dostępne - ostrzega prezes Fundacji Byłych Żołnierzy GROM Krzysztof Przepiórka.
Audio
  • Konstrukcja materiałów wybuchowych to nic trudnego
Na zdjęciu archiwalnym z 11.11.2012, udostępnionym przez ABW 20.11.2012, przedmioty odnalezione podczas przeszukań związanych z zatrzymaniem podejrzanego w sprawie planowanego zamachu terrorystycznego na konstytucyjne organy RP.
Na zdjęciu archiwalnym z 11.11.2012, udostępnionym przez ABW 20.11.2012, przedmioty odnalezione podczas przeszukań związanych z zatrzymaniem podejrzanego w sprawie "planowanego zamachu terrorystycznego na konstytucyjne organy RP".Foto: ABW/PAP

Bruno K., 45-letni chemik z Krakowa, zatrzymany za próbę zorganizowania zamachu na najwyższe wadze państwowe, chciał stworzyć 4-tonowy ładunek wybuchowy.  - Siła rażenia byłaby jak siła 2 ton trotylu. Gdyby taki ładunek znalazł się na podjeździe parlamentu, a to jest wykonalne, to cały budynek przestaje istnieć – tłumaczył Leszek Artemiuk, prezes Stowarzyszenia Polskich Specjalistów Bombowych.

Głównym składnikiem ładunków wybuchowych miały być nawozy sztuczne, które łatwo dostać w sklepach. Czy wobec tego należy ograniczyć lub zacząć nadzorować ich sprzedaż? Leszek Artemiuk  uważa, że być może tak. - Z pewnością ludzie, którzy legitymują się takimi zdolnościami, powinni być nadzorowani - dodaje. Inni eksperci ostrzegają jednak, że w nadzorze łatwo pójść za daleko.

Więcej informacji na ten temat zebrał Mariusz Filar.  

Zobacz więcej na temat: GROM internet POLSKA Kraków
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotny wilk czy członek złowrogiej siatki

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 15:33
Kluczowe jest pytanie, czy 45-latek planujący zamachy na polskie władze działał sam, czy też miał powiązania z organizacjami terrorystycznym - mówił Stanisław Wziątek w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Brunon K. przygotowywał zamach. Zobacz film

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 17:04
Mężczyzna podejrzany o przygotowanie zamachu na budynek Sejmu oraz ataku na najważniejsze osoby w państwie, dokonywał próbnych eksplozji, które filmował.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy powinni obawiać się zamachu terrorystycznego?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 20:23
45-letni mieszkaniec Krakowa planował atak na prezydenta, rząd oraz Sejm. Ale zatrzymano go 9 listopada. Czy powinniśmy się bać zamachów terrorystycznych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tacy ludzie jak Brunon K. czy Ryszard C. to socjopaci"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 21:29
Socjolog o zatrzymanym mężczyźnie, który przygotowywał zamach w budynku Sejmu.
rozwiń zwiń