X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ubój rytualny? "Nie można ograniczać praw mniejszości"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 14:50
- To one decydują (o liczbie zwierząt). Nie mamy nawet obowiązku prowadzić takiej ewidencji - przyznał w radiowej Jedynce minister rolnictwa Stanisław Kalemba.
Audio
Stanisław Kalemba
Stanisław KalembaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Trybunał Konstytucyjny zdecyduje we wtorek, czy rozporządzenie ministra rolnictwa ws. uboju rytualnego wydano z godnie z prawem. Zaskarżył je Prokurator Generalny.

Zdaniem ministra rolnictwa dotychczasowe rozwiązania prawne są zgodne z dyrektywą UE, która dopuszcza ubój z wykrwawieniem bez ogłuszania i pozbawiania świadomości. - Naszym zdaniem tu nie ma sprzeczności - powiedział Kalemba.

Przypominał, że od stycznia 2013 roku wchodzi też w życie rozporządzenie, które w całej UE dopuszcza ubój bez ogłuszania z wykrwawianiem. Minister rolnictwa powołuje się też na artykuł 35 Konstytucji RP, traktat o funkcjonowaniu UE oraz Kartę Praw Podstawowych, która gwarantuje prawa mniejszościom religijnym m.in. ws. uboju rytualnego. 

Kalemba podkreśla, że ubój rytualny prowadzony jest tylko w wydzielonych miejscach. A Polska eksportuje mięso koszerne do 17 państw. - To może być rocznie 100 tys. sztuk zwierząt, dotyczy głównie bydła i drobiu - powiedział Kalemba.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

tj

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubój rytualny w Trybunale Konstytucyjnym. Dziś wyrok

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 07:15
Czy rozporządzenie ministra rolnictwa w tej sprawie wydano zgodnie z Konstytucją i ustawą o ochronie zwierząt?
rozwiń zwiń