X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płaćmy abonament, żeby radio nie było "słupem”

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 09:02
Rosną wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wspólna kampania mediów publicznych przyniosła rezultaty, do tego coraz sprawniej działają urzędy, które ściągają zaległe opłaty od posiadaczy odbiorników. Ale do ideału wciąż daleko.
Audio
Płaćmy abonament, żeby radio nie było słupem
Foto: Glow Images/East News

W październiku Poczta Polska wysłała do niesolidnych abonentów 100 tys. wezwań do zapłaty. – Przypominam o takim obowiązku, ale bardziej staramy się ułatwiać możliwość rejestracji i dokonywania wpłat. I faktycznie, ilość rejestracji rośnie – mówi Grzegorz Warchoł z biura prasowego spółki. Zaległości w opłatach można rozłożyć na raty, a w najgorszych przypadkach sprawa trafia do fiskusa.

>> Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia ABONAMENT

Efekty przyniosła też kapania "Płacę abonament”. Niestety, nadal tylko co trzeci Polak dokonuje tych opłat. Tymczasem w niektórych krajach europejskich wskaźnik ten ponad 90 proc.

Jak ostrzega prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski, bez abonamentu radio byłyby tylko słupem ogłoszeniowym. – W pierwszej kolejności ofiarą oszczędności padają gatunki najdroższe jak Teatr Polskiego Radia, słuchowiska dla dzieci, czy koncerty, których transmisje są bardzo drogie – tłumaczy Andrzej Siezieniewski.

>> Czytaj więcej o Teatrze Polskiego Radia

>> Tu znajdziesz najlepsze, radiowe reportaże

>> Koncerty radiowe na kanale moje.polskieradio.pl

Na co przeznaczony jest abonament i jak opłaty z nim związane pobierane są w innych krajach? Sprawdzał Krzysztof Horwat. (ei)

-----------------------------------------

5 zł 50 groszy wynosi miesięczna opłata abonamentowa za odbiornik radiowy, a za odbiornik TV 18 zł 50 groszy. Wszelkie informacje dotyczące opłat można znaleźć na stronach internetowych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Poczty Polskiej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy raz od lat:wyższe wpływy z abonamentu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 17:04
Trafią one do mediów publicznych. Telewizja Polska dostanie dodatkowe 19,2 mln zł, Polskie Radio - 10,6 mln zł, a rozgłośnie regionalne Polskiego Radia - po 600 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio zwiększa zasięg w USA i Kanadzie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 17:46
Program Polskiego Radia dla Zagranicy trafia za ocean dzięki multimedialnej sieci World Radio Network, która rozpowszechnia jego sygnał za pośrednictwem radia SiriusXM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej osób płaci abonament. "Upomnienie wystarczy"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 20:25
Wezwania od Poczty Polskiej i urzędów skarbowych skutkują - coraz więcej osób próbuje spłacić zaległy abonament radiowo-telewizyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsze zadanie mediów publicznych to...

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 15:57
Rozmawiają o tym uczestnicy konferencji naukowej organizowanej w sobotę przez Radio Opole. Zdaniem prof. Bogusława Nierenberga, jednym z naczelnych zadań mediów publicznych jest kultywowanie kultury i dbanie o nią.
rozwiń zwiń