X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rosja będzie nas szantażowała w sprawie wraku"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 09:03
- Rosjanie doskonale zdają sobie sprawę, jaką wartość ma wrak dla Polaków, jaką polityczną wartość ma ten wrak dla tego rządu - ocenia Witold Waszczykowski z PiS.
Audio
  • Witold Waszczykowski w Sygnałach dnia 11 grudnia 2012
Witold Waszczykowski w studiu radiowej Jedynki
Witold Waszczykowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zdaniem gościa audycji "Sygnały dnia" radiowej Jedynki polityka PiS Witolda Waszczykowskiego Rosjanie zdając sobie sprawę z tego, jaką wartość ma prezydencki tupolew nie oddadzą go "za darmo". - Będziemy szantażowani - uważa Waszczykowski i dodaje, że władze Rosji będą się spodziewały, że premier Donald Tusk wykona jakiś prorosyjski gest, zapłaci cenę za "dyplomatyczny sukces", jakim będzie sprowadzenie wraku.
Gość Jedynki mówi, że może powtórzyć się sytuacja z 7 kwietnia 2010 roku, kiedy Tusk zapłacił za udział Władimira Putina w uroczystościach w Katyniu zamknięciem sprawy katyńskiej. Putin - jak przypomina Waszczykowski - w wygłoszonym wówczas przemówieniu powiedział "no były takie czasy, mordowali nas i was, i sprawa została zamknięta dla świata". - Wiele wskazuje na to, że prezydent Rosji będzie chciał zamknąć Smoleńsk oddając w końcu wrak - ocenia polityk PiS.
Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>
Sikorski spóźnił się o dwa i pół roku
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zwrócił się z prośbą do szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton, by poruszyła sprawę zwrotu wraku podczas szczytu Unia Europejska - Rosja w przyszłym tygodniu w Brukseli.

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania
Gość Jedynki ocenia, że gest Sikorskiego jest spóźniony o dwa i pół roku. Według Waszczykowskiego polski rząd zaraz po katastrofie powinien uruchomić procedury międzynarodowe i poprosić o pomoc w śledztwie sojuszników Polski. - Tego nie zrobiono, teraz próbuje się ten czas nadrobić, ale jest za późno - twierdzi polityk PiS.
W ocenie Waszczykowskiego szef MSZ ominął też odpowiednie procedury, powinien swoją prośbę wysłać do Ashton kilka miesięcy temu, porozmawiać z nią o tym w kuluarach, a dopiero później ogłosić publicznie, że zostało podjęte takie działanie. W tej chwili - w opinii posła PiS - Sikorski postawił Ashton pod ścianą, czego się absolutnie nie robi. - Dziś wygląda to tak, jakby minister Sikorski uznał, że jest w beznadziejnej sytuacji, że nie ma pomocy znikąd i musi ratować twarz - uważa gość "Sygnałów dnia".

Wysłuchaj całej rozmowy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powstaje wrażenie, że ktoś w sprawie Smoleńska gmatwa"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 08:56
Zdaniem Tomasza Wróblewskiego, byłego redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", wszystkie szczegóły dotyczące śledztwa smoleńskiego powinny zostać wyjaśnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski do UE: pomóżcie odzyskać wrak Tu-154M

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 15:07
Minister spraw zagranicznych RP zwrócił się w tej sprawie na forum Rady ds. zagranicznych UE do szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: ws. wraku trzeba było działać wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 23:50
Szef klubu PiS ma wątpliwości, czy prośbę ministra Radosława Sikorskiego o pomoc Brukseli w sprowadzeniu z Rosji szczątek TU-154M można traktować poważnie.
rozwiń zwiń