Wigilijne potrawy z Wielkopolski

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 10:08
Ponoć zupa rybna jest wyjątkowa, bo gotowana tylko na wigilię - tak przynajmniej jest w Poznaniu.Zdradzamy przepis na wyjątkowy smak tej zupy.
Audio
Wigilijne potrawy z Wielkopolski
Foto: Glow Images/East News

Na wigilijnych stołach stawiamy różne smakołyki - każdy ma swój sposób na to by sernik czy jabłecznik miał ten specyficzny smak, jakiego żadna inna gospodyni czy cukiernik nie jest w stanie uzyskać. W Poznaniu wypiekami zajmują się nie tylko panie.

Jakże ważne jest, by do domowych wypieków stosować tylko dobre półprodukty - przekonują o tym członkinie jednego z kół gospodyń wiejskich z Wielkopolski. Wojtek Chmielewski miał się okazję o tym przekonać osobiście podczas specjalnej degustacji:
Posłuchaj opowieści o potrawach z Wielkoposki.


 

Czytaj także

Ekologiczna żywność - poznaj co dobre

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 16:16
Produkcja ekologiczna rozwija się w Polsce w wyjątkowo szybkim tempie. O tym co można dobrego zrobić z ekologicznych produktów przepisy radzi ekspert kulinarny Grzegorz Łapanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Właśnie tak naciągają cię w reklamach

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 08:12
Czy jedzenie margaryny może obniżyć poziom cholesterolu, a picie jogurtu poprawia odporność i przemianę materii? Czy nie są to zwykłe kłamstwa i naciąganie klientów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotowujmy święta z głową

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 19:00
Do świąt pozostał tydzień. To ostatni dzwonek, żeby zaplanować, co ma się znaleźć na świątecznym stole, a następnie kupić produkty i przygotować potrawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrawy z Podhala

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 09:47
Pod Tatrami trwają gorączkowe przygotowania u świąt. U górali podział obowiązków nadal jest jasny - chłop przygotowuje jedlinę, czyli choinkę, a baba, czyli gospodyni, szykuje już powoli potrawy wigilijne.
rozwiń zwiń