X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezpieczeństwo Polski w 2013 roku. Co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 08:01
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej opowiedział w radiowej Jedynce o działaniach, jakie zostaną podjęte przez urząd w 2013 roku.
Audio
  • Stanisław Koziej w Sygnałach dnia 27 grudnia 2012
Gen. Stanisław Koziej
Gen. Stanisław KoziejFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Gość "Sygnałów dnia" radiowej Jedynki szef BBN Stanisław Koziej przypomniał, że niedawno zakończono prowadzony przez dwa lata przegląd bezpieczeństwa narodowego. Eksperci, którzy brali udział w przedsięwzięciu przygotowali szereg analiz, wniosków i rekomendacji.
W 2013 roku, według Kozieja, czekają nas przynajmniej dwa duże wydarzenia związane z bezpieczeństwem narodowym. Po pierwsze powstanie pierwsza w dziejach Polski Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego. Będzie to materiał edukacyjny, służący upowszechnianiu wiedzy o bezpieczeństwie.
Drugim ważnym wydarzeniem będzie przygotowanie i wydanie nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, dokumentu określającego "koncepcję działania państwa na rzecz bezpieczeństwa". Jak wyjaśnił gość Jedynki, strategia powstanie w formie dokumentu, rząd powinien przygotować projekt jeszcze w pierwszym półroczu 2013 roku. Jak przypomniał Koziej obecnie obowiązująca strategia pochodzi z 2007 roku i to dobry czas, by ją zaktualizować.

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania

W 2013 roku zmieni się też system dowodzenia armią. - Rząd przygotował już założenia ustawy, realizacja reformy zacznie się w połowie 2013 roku - powiedział Koziej. Po zmianach funkcjonować będą dwa dowództwa strategiczne (generalne i operacyjne) oraz sztab generalny przy ministrze obrony narodowej. - Ta reforma usprawni dowodzenie siłami zbrojnymi, ale także wzmocni, wzbogaci struktury taktyczne i operacyjne na najniższych szczeblach o nowe etaty oficerskie - zaznaczył szef BBN.
Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska tarcza antyrakietowa nabiera kształtów?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 20:04
Budowa systemu obrony przeciwrakietowej była tematem pierwszego spotkania szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego z ekspertami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Przemysł zbrojeniowy musi dokonać skoku jakościowego”

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 07:54
Tak o szansach na uczestniczenie polskich fabryk zbrojeniowych w programach modernizacyjnych armii mówił w „Sygnałach dnia” generał Stanisław Koziej, szef BBN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef BBN za ograniczeniem kompetencji ABW

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 07:30
Kumulowanie funkcji w jednej służbie nie jest dobrym rozwiązaniem. Może się w nich pogubić – ocenił Stanisław Koziej w radiowej Jedynce. Według niego reforma ABW jest "jak najbardziej wskazana".
rozwiń zwiń