Semka: ws. odwołania szefa ABW Tusk mówi nieprawdę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 08:50
"Pokazuchą" nazywa publicysta Piotr Semka działania premiera ws. Krzysztofa Bondaryka. - Niepokojące jest to, że złamał procedurę - powiedział w radiowej Jedynce.
Audio
Krzysztof Bondaryk
Krzysztof BondarykFoto: PAP/Radek Pietruszka

Premier podpisał rezygnację Bondaryka w środę. Przestanie pełnić funkcję szefa ABW 15 stycznia.

Semka przypomniał, że przed zwolnieniem szefa ABW powinna być opinia komisji służb specjalnych. - Faktyczne zwolnienie nastąpiło. Czy teraz nastąpi jakaś tzw. pokazucha po politycznym działaniu? To jest dla mnie najważniejszy problem. Od pięciu lat  komisja ds. służb specjalnych jest marginalizowana - powiedział Semka. Jego zdaniem to powinien być dzisiaj główny temat gazet.

Z Semką nie zgadza się Tomasz Machała. Nie chce "łatwo" stawiać  zarzutów, że premier złamał prawo. Przypomniał, że to sam Krzysztof Bondaryk podał się do dymisji. 

Jego zdaniem w ten sam sposób można powiedzieć, że "pokazuchą" jest nominacja na ministra podczas konferencji prasowej, a dopiero potem u prezydenta. - Jest pewna warstwa komunikacyjna i formalna - powiedział Machała.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz

tj

>>>Zapis całej audycji do przeczytania

Zobacz więcej na temat: ABW konferencja prasowa

Czytaj także

Dymisja szefa ABW. "W związku z reformą służby"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 07:21
- Szef rządu od wielu miesięcy mówił o koncepcji przebudowy służby i myślę, że to jest jeden z elementów - powiedział w radiowej Jedynce Jan Krzysztof Bielecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stankiewicz o dymisji szefa ABW: wojna służb

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 07:20
- Widać ogromną determinację Donalda Tuska żeby pozbyć się Krzysztofa Bondaryka zwłaszcza po wybuchu afery Amber Gold - powiedział w radiowej Trójce Andrzej Stankiewicz z "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk będzie się tłumaczył speckomisji?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 12:02
Premier powinien zapytać posłów o dymisję szefa ABW - uważa PiS. Jutro o godzinie 10 zbierze się komisja do spraw służb specjalnych, żeby zaopiniować dymisję szefa ABW Krzysztofa Bondaryka - zapowiedziała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Donald Tusk złamał prawo odwołując szefa ABW"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 12:51
Skandalem nazywa Marek Opioła z PiS dymisję szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. - Uważamy, że odbyła się ze złamaniem prawa, art. 14 ustawy o ABW i Agencji Wywiadu - powiedział w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Bondaryk miał inną wizję ABW

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 14:17
Premier Donald Tusk potwierdził, że rezygnacja szef ABW Krzysztofa Bondaryka miała związek z planowaną reformą służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministrowie są za słabi, żeby kontrolować służby?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 18:14
Zmiany w służbach specjalnych zmierzają w złym kierunku – oceniał w ”Pulsie Trójki” Marek Opioła (PiS), mówiąc o planach podporządkowania ABW resortowi spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dymisja Bondaryka to okazja do rozmowy o reformie służb"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 06:52
W piątek o kulisach dymisji szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka będą rozmawiać posłowie komisji do spraw służb specjalnych.
rozwiń zwiń