"Raport Millera w dużej mierze nadaje się do kosza"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 09:35
Cezary Gmyz ("Do Rzeczy") powiedział, że śledztwo smoleńskie jest rzeczą bardzo istotną, jednak jak zauważył nie mającą bezpośredniego przełożenia w sensie gospodarczym na życie Polaków.
Audio
Cezary Gmyz i Tomasz Machała
Cezary Gmyz i Tomasz MachałaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

- Ma natomiast przełożenie na pozycję Polski na arenie międzynarodowej - dodał.

Gmyz przypomniał, że film National Geographic o katastrofie smoleńskiej został oparty o raport Millera, a ten, jak mówił w świetle obecnych ustaleń prokuratury w dużej mierze nadaje się do kosza.  

Z kolei Tomasz Machała ("NaTemat.pl") uważa, że sprawa smoleńska jest znacznie mniej istotna niż związki partnerskie. - Jeśli chodzi o moją wiarę w raport Millera to uznaje go za wiarygodny, ważny i taki, który absolutnie nie powienien trafić do kosza. Komisja Millera nie pełniła funkcji podwładnej wobec prokuratury. - Prokuratura prowadzi jedne śledztwo, komisja prowadziła swoje postępowanie, nie łączyłbym tych dwóch porządków - mówił.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

to

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Czytaj także

Niesiołowski o filmie "Śmierć prezydenta": prawdziwy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 15:10
Zdaniem Stefana Niesiołowskiego film jest dokumentem rzetelnym ponieważ jego twórcy oparli się na oficjalnych ustaleniach komisji Jerzego Millera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: ten film wpisuje się w kłamstwo smoleńskie

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 08:44
Mam uczucie upokorzenia i bezradności po emisji filmu National Geographic - powiedział poseł PiS Mariusz Błaszczak, gość Sygnałów dnia w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetłumaczono akta dotyczące katastrofy w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 23:55
Prokuratorzy wojskowi otrzymali tłumaczenie dwóch tomów akt przekazanych Polsce przez Rosjan - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa.
rozwiń zwiń