Zmiany w rządzie jedynie kosmetyczne?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 08:59
Premier Donald Tusk zapowiedział, że w środę, ogłosi kto zostanie następcą Tomasza Arabskiego, ale także powie o innych zmianach w rządzie.
Audio
Donald Tusk
Donald TuskFoto: PAP/Radek Pietruszka

Zdaniem gościa audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce redaktora naczelnego tygodnika "Do Rzeczy" Pawła Lisickiego nie należy oczekiwać dużych zmian w rządzie. - Gdyby do nich doszło Donald Tusk musiałby przyznać, że dotychczasowy sposób rządzenia był niedobry (...) To będzie trochę tak - z dużej chmury mały deszcz  - uważa. W ocenie Lisickiego deklaracja premiera została wymuszona przez okoliczności. - Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski ma zostać ambasadorem RP w Hiszpanii i ta mała zmiana wywołuje szereg innych - wyjaśnia.
Również Grzegorz Kozak z Polsat News uważa, że wymienione zostaną dwie, góra trzy osoby. - Pewnie skończy się na Arabskim i sekretarz KPRM Ewie Kierzkowskiej. Szef PSL Janusz Piechociński złożył wniosek o jej odwołanie w styczniu - mówi. Zdaniem Kozaka premier nie może wymienić wielu ministrów ponieważ okoliczności temu nie sprzyjają - PiS w poniedziałek złożyło wniosek o wotum nieufności wobec rządu. Tusk wymieniając ministrów niejako przyznałby, że ta krytyka jest uzasadniona.

>>>Zapis rozmowy do przeczytania
Goście radiowej Jedynki oceniają, że być może premier zapowiadając zmiany w rządzie chciał na siebie zwrócić uwagę mediów. - Postanowił tak przypomnieć o sobie. Pokazać, że rządzi, że coś się dzieje - uważa Lisicki. - Rzucił informację mediom na pożarcie, teraz zaczną się spekulacje - twierdzi Kozak.
Redaktor naczelny "Do Rzeczy" z rządu usunąłby minister edukacji narodowej Krystynę Szumilas, zaś dziennikarz Polsat News chciałby usunięcia ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.
Wysłuchaj całej rozmowy!
Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd Tuska szkodzi Polsce? PiS chce wyjaśnień

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 21:15
PiS chce, by rząd przedstawił w Sejmie informację na temat nowego pakietu rozporządzeń Komisji Europejskiej dla polityki spójności na lata 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek PiS o wotum nieufności dla rządu. "Bez szans"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 14:36
- To pokazuje, że PiS po utracie władzy nie odnalazł się w rzeczywistości jako partia opozycyjna i popełnia błędy - ocenił eurodeputowany SLD Wojciech Olejniczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą zmiany w rządzie. Tomasz Arabski zostanie...

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 20:40
Szef rządu zapowiedział, że zmiany ogłosi w najbliższą środę, po posiedzeniu Rady Ministrów.
rozwiń zwiń