X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Problemy z taśmą, czyli pierwsze "Sygnały"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 09:14
- Mogliśmy zacząć od wpadki. Nie mieliśmy doświadczenia i po prostu nie zdążyliśmy przewinąć taśmy - mówił w Jedynce Piotr Sadowski, jeden z twórców "Sygnałów dnia".
Audio
Piotr Sadowski
Piotr Sadowski

1 marca 1973 r. o godz. 7.00 przyszły na świat "Sygnały Dnia". W tym roku obchodzimy 40 urodziny jednego z flagowych programów radiowej Jedynki. Piotr Sadowski jeden z twórców "SD" zaznaczył, że pierwsze wydanie "Sygnałów" mogło nie dojść do skutku. - Nie mieliśmy doświadczenia i po prostu nie zdążyliśmy przewinąć taśmy i mogliśmy wejść na antenę z opóźnieniem, powstała by tak zwana dziura. Na szczęście pojawił się komunikat rangi państwowej i gdyby nie on, to po prostu "Sygnały" by się spóźniły i zaczęlibyśmy od wpadki - zaznaczył.

Sadowski przez wiele stał się ojcem dla kliku pokoleń dziennikarzy Jedynki. - Przez czterdzieści lat w radiu spotkałem wielu ludzi na swojej drodze. Byłem sekretarzem "Sygnałów dnia" przez dwadzieścia pięć lat, od roku 1982 do 2007. Jeszcze wiele rzeczy mógłbym zrobić, mam wiele energii przed mikrofonem, ale trzeba szukać nowych ludzi, żeby ta audycja, radio funkcjonowało dalej. Wiem, że dobrze postąpiłem, wybrałem kiedyś wielu dobrych dziennikarzy, którzy do dziś są w Jedynce. Na pewno się nie pomyliłem - podkreślił.

Piotr Sadowski, to człowiek instytucja, kopalnia wiedzy o "Sygnałach Dnia" i o radiowej Jedynce. W Polskim Radiu od 1969 roku. Jako sekretarz kolejnych redakcji informacyjno - publicystycznych w Programie 1 zajmował się m.in. koordynacją pracy redakcji prowadząc dokumentację z jej działalności, przygotowywał transmisje uroczystości państwowych, posiedzeń Sejmu i Senatu, przygotowywał materiały m.in. do "Sygnałów Dnia", "Aktualności", "Radia Relaks", "Muzyki Nocą", współpracował przy organizacji redakcji "Czterech pór Roku" i "Lata z Radiem".

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

Zobacz więcej na temat: Piotr Sadowski Sygnały Dnia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak było przez 40 lat w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 08:31
1 marca miną cztery dekady od nadania pierwszych "Sygnałów dnia". W związku z jubileuszem wspominamy, jak na przestrzeni lat zmieniała się sztandarowa audycja Pierwszego Programu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń