X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mistrz mikrofonu na 40-lecie "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 09:25
Głos Andrzej Matula znają wszyscy Polacy, duzi i mali. Bo oprócz radia można również usłyszeć go w telewizji, gdzie czyta listy dialogowe do filmów. Tych dla dorosłych i tych dla dzieci, jak np. "Ulica sezamkowa" i "Muppet show".
Audio
Czy Andrzej Matul będzie czytał nazwy stacji II linii metra?
Czy Andrzej Matul będzie czytał nazwy stacji II linii metra?Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Wszystko w moim życiu odbywało się przypadkiem - żartuje Andrzej Matul. W radiowej Jedynce wspomina, że do "Sygnałów dnia" trafił, kiedy pracował w radiu jako lektor. Potem zaczał czytać dialogi do filmów. - Bo wtedy spikerzy czytali filmy; zresztą było tylko jedno studio opracowań - mówi. Co istotne, listy dialogowe czytało się wtedy na żywo.

Andrzej Matul ubolewa, że Polacy mówią coraz gorzej. Jest jednym z członków komisji przyznającej Karty mikrofonowe, upoważaniające dziennikarzy Polskiego Radia do występów na antenie. - To bardzo rzadkie, ale wciąz zdarzają się osoby spoza Polskiego Radia, które chce mieć taką kartę, bo uważają ją za rodzaj wyróżnienia wśród ludzi prowadzących audycje w różnego rodzaju rozłgośniach - mówi dziennikarz.

Jego zdaniem Karta mikrofonowa to symbol Polskiego Radia i takim symbolem winna pozostać. - Musimy tej karty bronić, bo żeby ją zdoby,ć trzeba spełnić parę ważnych, ciągle istotnych dla mnie warunków, które upoważniają do występowania przed mikrofonem - wyjaśnia.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

(ag)

Zobacz więcej na temat: Andrzej Matul Sygnały Dnia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak było przez 40 lat w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 08:31
1 marca miną cztery dekady od nadania pierwszych "Sygnałów dnia". W związku z jubileuszem wspominamy, jak na przestrzeni lat zmieniała się sztandarowa audycja Pierwszego Programu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmieciarką na "Sygnały". Bo nic nie usprawiedliwia spóźnienia radiowca

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 19:29
- Do "Sygnałów" przyszedłem w momencie, gdy zaczynały się one o 4 rano. Wstawało się więc o 2.45. Wszystko musiało być poukładane, tak żeby zdążyć na odpowiednią godzinę - wspominał w Jedynce Antoni Mielniczuk, wieloletni dziennikarz i kierownik "Sygnałów dnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnały dnia" szukają swoich rówieśników!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 16:29
Urodziłeś/łaś się 1 marca 1973? To właśnie Ciebie szukamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 lat minęło, jak jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 08:33
Już za cztery dni "Sygnały dnia” skończą 40 lat. Od czterech dekad dziennikarze audycji podają najświeższe informacje o tym co dzieje się od wybrzeża Bałtyku aż po szczyty Tatr.
rozwiń zwiń