Złoty Mikrofon dla "Sygnałów dnia”

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 09:50
"Sygnały dnia” otrzymały specjalny Złoty Mikrofon z okazji 40-lecia istnienia - powiedział Kamil Dąbrowa, dyrektor radiowej Jedynki. - Mam nadzieję, że będzie nas słychać przez następne 60 lat - dodał.
Audio
Złoty Mikrofon dla Sygnałów dnia
Foto: Przemysław Goławski/PR

Wręczenie najważniejszej nagrody Polskiego Radia odbyło się podczas wieczornej gali w studiu im. Witolda Lutosławskiego. Uroczystość uświetnił koncert muzyka jazzowego Leszka Możdżera.

Złoty Mikrofon jest wyróżnieniem przyznawanym od ponad 40 lat za uzyskanie trwałego wysokiego poziomu i wysokiej klasy sztuki radiowej oraz za wybitne osiągnięcia twórcze na rzecz radia publicznego.

Kamil Dabrowa powiedział, że poranki są lokomotywą każdej stacji radiowej. - Okazuje się że nasz poranek "Sygnały dnia” wyznaczył pewne standardy i tych standardów należy się trzymać. Inne stacje nie wymyśliły nic nowego. Format zaproponowany przez Aleksandra Tarnawskiego jest aktualny do dzisiaj, nie tylko w radiowej Jedynce - zauważył dyrektor Jedynki.

Jak mówił od poranka zaczyna się dzień. - Ten dzień, albo będzie dniem dobrym, dzięki porannej audycji, albo złym. U nas najczęściej to pierwsze - dodał.

Kamil
Kamil Dąbrowa, dyrektor radiowej Jedynki

Andrzej Matul o swojej pracy w "Sygnałach dnia"

Tak było przez 40 lat w "Sygnałach dnia"

40 lat minęło, jak jeden dzień

to

Zobacz więcej na temat: jubileusz Sygnały Dnia

Czytaj także

"Sygnały dnia" szukają swoich rówieśników!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 16:29
Urodziłeś/łaś się 1 marca 1973? To właśnie Ciebie szukamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 lat minęło, jak jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 08:33
Już za cztery dni "Sygnały dnia” skończą 40 lat. Od czterech dekad dziennikarze audycji podają najświeższe informacje o tym co dzieje się od wybrzeża Bałtyku aż po szczyty Tatr.
rozwiń zwiń