X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulisy pracy radiowej, czyli zamach stanu czarowników

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 09:48
- Żarty na antenie były na porządku dziennym. Często podrzucaliśmy sobie do przeczytania przedziwne informacje – wspomina orientalista i dyplomata, a także długoletni pracownik "Sygnałów dnia” Grzegorz Dziemidowicz.
Audio
Grzegorz Dziemidowicz
Grzegorz Dziemidowicz Foto: PR/Wojciech Kusiński

Z okazji jubileusz 40-lecia audycji w "Sygnałach dnia” gościliśmy  orientalistę, egiptologa, byłego ambasadora RP m.in. w Egipcie Grzegorza Dziemidowicza. - Najdłużej spośród tych wielu zajęć byłem dziennikarzem, w tym w Polskim Radiu i w "Sygnałach dnia". Miałem przyjemność robić pierwszą audycję, pisałem serwis informacyjny. W radiu robiłem właściwie wszystko, zaczynałem jako korektor dzienników radiowych, a kończyłem jako szef "Muzyki i aktualności” – wspominał gość Jedynki.

Grzegorz Dziemidowicz opowiadał też m.in. o dowcipach, jakie robili sobie pracownicy. – Przez wszystkie oczy przeszła między innymi niezauważona informacja o tym, że czarownicy przeprowadzili zamach stanu w jakimś nieistniejącym państwie – śmiał się gość Jedynki.

>>> 40 lat minęło - jubileuszowy seriws specjalny "Sygnałów dnia"

W porannej audycji rozmawialiśmy także z korespondentką Polskiego Radia w Brukseli Beatą Płomecką, która przyznała, że w radiu od razu czuć fałsz, jeśli komuś ta praca nie sprawia radości. – To szczególnie ważne przy trudnych wiadomościach. Informacje unijne trzeba mocno przetworzyć w głowie, bo inaczej trudno je zrozumieć. I na szczęście za każdym razem to jest dla mnie radość, że mogę podać na antenie informację i słuchacz zrozumie, o co chodzi w Unii – mówiła Beata Płomecka.  

Czy ambasador żałował odejścia z dziennikarstwa i jaka jest definicja dobrego ambasadora? A kiedy Beata Płomecka zamierza skończyć z dziennikarstwem? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Rozmawiali Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski.

ei

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sygnały dnia" nagrodzone Honorowym Złotym Mikrofonem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 13:00
- Był to pomysł od początku udany, a świadczy o tym fakt, że audycja przetrwała cztery dziesięciolecia - mówił na jubileuszowej gali "Sygnałów dnia" prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szacunek do słuchacza, bo "ludzie nie są głupie"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 08:52
Taką filozofię wyznawał Aleksander Tarnawski, twórca "Sygnałów dnia". W tym roku legendarna audycja radiowej Jedynki obchodzi jubileusz 40-lecia.
rozwiń zwiń