Dzięki nim w "Sygnałach dnia” mamy cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 12:53
Zagraniczni korespondenci Polskiego Radia chwalą sobie poranną audycję radiowej Jedynki. – Bo chociaż się przez was nie wysypiam, przynajmniej macie dla mnie dużo czasu – śmiał się Marek Wałkuski, gość specjalny "Sygnałów dnia”.
Audio
Marek Wałkuski
Marek WałkuskiFoto: Emilia Iwanicka/PR

Na przestrzeni lat dziennikarze "Sygnałów dnia” relacjonowali wszystkie ważne wydarzenia w kraju i na świecie. Dzięki nim w 40-letniej historii audycji nie zabrakło informacji z wyboru Karola Wojtyły na papieża, czy też z zamachu na niego. Były relacje z wojen, wyborów, przewrotów, ale i  rozmowy z najważniejszymi, światowymi politykami.  

>>> 40 lat minęło - jubileuszowy seriws specjalny "Sygnałów dnia"
>>> "Sygnały dnia" - wszystko o audycji

- Uwielbiam "Sygnały dnia”, ale tak wielu zarwanych nocy, jak z powodu Waszej audycji, nie miałem z żadnego innego powodu – żartował korespondent z Waszyngtonu, Marek Wałkuski. Pracujący w Rzymie Marek Lehnert przyznał natomiast, że zawsze jest pod wrażeniem ilości informacji w "Sygnałach”. - Wszystko zawsze wiecie i boję się, że jak coś powiem, to już u was to było – mówił.

Z kolei Maciej Jastrzębski, korespondent moskiewski, który z "Sygnałami dnia” związany jest od ponad 20 lat wspominał, że tylko raz zaspał do pracy. Kiedy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań, w których znajdziecie Państwo więcej ciekawostek z życia korespondenta radiowego.

ei

Zobacz więcej na temat: Sygnały Dnia

Czytaj także

"Sygnały dnia" nagrodzone Honorowym Złotym Mikrofonem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 13:00
- Był to pomysł od początku udany, a świadczy o tym fakt, że audycja przetrwała cztery dziesięciolecia - mówił na jubileuszowej gali "Sygnałów dnia" prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szacunek do słuchacza, bo "ludzie nie są głupie"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 08:52
Taką filozofię wyznawał Aleksander Tarnawski, twórca "Sygnałów dnia". W tym roku legendarna audycja radiowej Jedynki obchodzi jubileusz 40-lecia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy pracy radiowej, czyli zamach stanu czarowników

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 09:48
- Żarty na antenie były na porządku dziennym. Często podrzucaliśmy sobie do przeczytania przedziwne informacje – wspomina orientalista i dyplomata, a także długoletni pracownik "Sygnałów dnia” Grzegorz Dziemidowicz.
rozwiń zwiń