Leszek Możdżer zagrał dla "Sygnałów dnia". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 19:28
Sztandarowa audycja radiowej Jedynki kończy właśnie 40 lat. Jubileuszowa galę uświetnił recital wybitnego pianisty jazzowego.
Leszek Możdżer
Leszek MożdżerFoto: Wojciech Kusiński/PR

Dokładnie 1 marca Pierwszy Program Polskiego Radia obchodzić będzie ważny jubileusz: tego dnia minie 40 lat od chwili, kiedy w radiowej Jedynce po raz pierwszy zabrzmiały "Sygnały dnia”.
Z tej okazji w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala ze specjalnym koncertem Leszka Możdżera. Była to też okazja do wręczenia wszystkim twórcom "Sygnałów dnia" Honorowego Złotego Mikrofonu. To nagroda przyznawana okazjonalnie osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia S.A. – za wybitne zasługi dla radia publicznego. Nagrodę przyznaje Zarząd Polskiego Radia S.A.
Po części oficjalnej na scenę wyszedł Leszek Możdżer. Podczas blisko godzinnego koncertu zagrał utwory Lutosławskiego, Szostakowicza i Komedy, a także jazzowe wariacje na temat melodii z filmów "Czterdziestolatek", "Polskie drogi" i "Prawo i pięść". Pianista wydobył z instrumentu rzadko słyszane dźwięki, a wszyscy zadawali sobie pytanie, jak można "wyczarować" dźwięki dzwoneczków czy trąbki.
Publiczność przyjęła występ owacjami, a artysta musiał bisować.

>>> 40 lat minęło - jubileuszowy serwis specjalny "Sygnałów dnia"

Zobacz więcej na temat: Leszek Możdżer Sygnały Dnia

Czytaj także

Koncert L.U.C w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 19:00
Producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów zagrał w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz, jak Adam Bałdych zagrał w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 20:05
Adam Bałdych w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentował utwory z płyty "Imaginary Room", pierwszej, jaką nagrał z wybitnymi skandynawskimi muzykami dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT MUSIC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wierzę, że cokolwiek uda się zatrzymać"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 19:00
- To przyjaźnie, sprawy rodzinne, to czego nie da się nazwać, jest najważniejsze. Ważne jest w życiu, żeby coś komuś z siebie dać – mówi Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń