X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sygnały dnia" ratują, czyli jak Roman Czejarek spłoszył złodzieja

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 09:05
Wczesne wstawanie do "Sygnałów dnia” może mieć bardzo zaskakujące efekty. Opowiadali o tym w studiu Jedynki Roman Czejarek i Wiesław Molak, byli prowadzący porannej audycji Jedynki.
Audio
  • Wiesław Molak i Roman Czejarek wspominają "Sygnały dnia"
Wiesław Molak (L) i Roman Czejarek (P) w studiu Jedynki
Wiesław Molak (L) i Roman Czejarek (P) w studiu Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Wiesław Molak swoja przygodę z radiem rozpoczął w 1985 roku. – Byłem na trzecim roku studiów i na moim wydziale pojawiło się ogłoszenie o stażu w "Sygnałach dnia”. Na początku chciałem być redaktorem sportowym, ale przez zbieg okoliczności nie trafiłem do redakcji sportowej, a później były już "Sygnały” – opowiadał Wiesław Molak.

Roman Czejarek zaczynał w rozgłośni w Szczecinie. - Byłem praktykantem, na pierwszym roku studiów. Do dziś mam pudełko, w którym jest pierwsza taśma, z materiałem z terenu, wyemitowanym przez Warszawę. To była relacja z otrzęsin w Klubie Studenckim Pinokio – opowiadał.

>>> 40 lat minęło - jubileuszowy serwis specjalny "Sygnałów dnia"

A jak to było z tym porannym wstawaniem? – Mnie zdarzyło się kiedyś, że jak wychodziłem z domu, zobaczyłem złodzieja, który próbował ukraść samochód sąsiada. Nie wiem, który z nas był bardziej zdziwiony widokiem – śmiał się Roman Czejarek.  

Wiesław Molak przypomniał przy tej okazji, że dawniej "Sygnały dnia” rozpoczynały się  o godz. 4. – Co dla mnie oznaczało poranne wstawanie o godz. 3.20 i nie daj Boże, jak nie przyjechał samochód służbowy – wspominał Wiesław Molak.

Dlaczego sąsiedzi uważali obu redaktorów za policjantów? Między innymi o tym można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy!

Rozmawiali Daniel Wydrych i Przemysław Szubartowicz.

ei

Zobacz więcej na temat: Sygnały Dnia Wiesław Molak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy pracy radiowej, czyli zamach stanu czarowników

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 09:48
- Żarty na antenie były na porządku dziennym. Często podrzucaliśmy sobie do przeczytania przedziwne informacje – wspomina orientalista i dyplomata, a także długoletni pracownik "Sygnałów dnia” Grzegorz Dziemidowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzięki nim w "Sygnałach dnia” mamy cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 12:53
Zagraniczni korespondenci Polskiego Radia chwalą sobie poranną audycję radiowej Jedynki. – Bo chociaż się przez was nie wysypiam, przynajmniej macie dla mnie dużo czasu – śmiał się Marek Wałkuski, gość specjalny "Sygnałów dnia”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer zagrał dla "Sygnałów dnia". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 19:28
Sztandarowa audycja radiowej Jedynki kończy właśnie 40 lat. Jubileuszowa galę uświetnił recital wybitnego pianisty jazzowego.
rozwiń zwiń