X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

40 lat "Sygnałów": Wembley, Okrągły Stół, Smoleńsk...

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 09:11
- Pierwsze wydarzenie radiowe jakie pamiętam, to był rok 1967. To była wojna na Bliskim Wschodzie. Był włączony odbiornik "Szarotka" - wspomina w radiowej Jedynce Krzysztof Grzesiowski.
Audio
  • 40 lat Sygnałów Dnia. Wembley, Okrągły Stół, Smoleńsk...
40 lat Sygnałów: Wembley, Okrągły Stół, Smoleńsk...
Foto: W. Kusiński/PR

Z okazji obchodów 40-lecia Sygnałów Dnia ich prowadzący zamienili się rolami z politykami. Z Krzysztofem Grzesiowskim i Henrykiem Szrubarzem rozmawiali Jacek Kurski i Andrzej Rozenek.

Dla Henryka Szrubarza przygoda z radiem zaczęła się od Lata z Radiem.  - To był szok i szał. Pamiętam piosenkę Una Paloma Blanca - powiedział. Wydawca "Sygnałów Dnia" oraz "Z kraju i ze świata" słuchał też radiowej transmisji z meczu Polska-Anglia na Wembley w 1973 roku. 

Krzysztof Grzesiowski i Henryk Szrubarz byli w Polskim Radiu podczas obrad Okrągłego Stołu, od  pierwszego do ostatniego dnia. - To było niesamowite przeżycie. Po raz pierwszy mieliśmy do czynienia z politykami niejako z dwóch stron barykady. Również tymi, którzy byli przez propagandę pokazywali od najgorszej strony - powiedział Szrubarz.

Obaj przyznają, że kochają radio. - Miałem szczęście pracować wśród sympatycznych ludzi. My się tutaj dobrze czujemy. To nie jest kwestia, że pracujemy od do, a potem się nie znamy. Zawsze jest ciąg dalszy - powiedział Grzesiowski.

Ale w radiu przeżyli też wstrząsające chwile. Była nią katastrofa w Smoleńsku.  - To jest coś czego nie chciałbym jeszcze raz doświadczać - przyznał Grzesiowski. Natomiast Henryk Szrubarz podkreślił przy okazji jak ważne jest przekazanie takiej informacji. - Zadaniem mediów publicznych jest rzetelne przekazywanie informacji, opowiadanie o tym co się dzieje, nie szukać na siłę sensacji - podsumował.

Posłuchaj rozmowy Jacka Kurskiego i Andrzeja Rozenka z Krzysztofem Grzesiowskim i Henrykiem Szrubarzem

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Henryk Szrubarz

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:05
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sygnałowe głosy - jak brzmią dziś?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 13:46
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy pracy radiowej, czyli zamach stanu czarowników

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 09:48
- Żarty na antenie były na porządku dziennym. Często podrzucaliśmy sobie do przeczytania przedziwne informacje – wspomina orientalista i dyplomata, a także długoletni pracownik "Sygnałów dnia” Grzegorz Dziemidowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz "Sygnały dnia" od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 17:55
W środę 27 lutego słuchacze będą mieli niezwykłą okazję nie tylko posłuchać, ale również zobaczyć, jak powstają "Sygnały dnia". Zapraszamy na trzygodzinną (od 6.00 do 9.00) transmisję wideo.
rozwiń zwiń