"Sygnały dnia" w gabinecie ministra Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 10:22
Dziennikarze porannej audycji radiowej Jedynki z okazji swojego jubileuszu odwiedzili ministerstwo pracy i polityki społecznej.
Audio
Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz
Minister pracy Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Najmłodszy członek rządu z wykształcenia jest lekarzem. - Doświadczenie pracy w szpitalu daje pokłady, które warto wykorzystać w pracy politycznej. Pracowałem na oddziale chorób wewnętrznych, a tam miałem kontakt osobami starszymi, pomocą społeczną i na pewno jest on przydatny przy podejmowaniu decyzji tutaj w ministerstwie - zauważył.

Minister rozpoczyna pracę od krótkiej narady z najbliższymi współpracownikami. - Kolegium jest u nas raz w tygodniu, tradycyjnie we wtorki po Radzie Ministrów - to spotkanie ministra i wiceministrów z dyrektorami departamentów - mówił.

Minister przyznał, że na biurku ma nieład, ale jak mówił, ja się w tym odnajduje, jakby mi ktoś to poukładał, to by było trudniej.

- Gdy pełni się ważną funkcję państwową trzeba pamiętać o tym, że to się kiedyś skończy i potem człowiek też musi normalnie funkcjonować. Dlatego zawód jest ważny i warto mieć poczucie, że jest gdzie wrócić - powiedział.

to