X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sygnały dnia" są ze słuchaczami już 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 07:46
Dokładnie od tylu lat towarzyszymy państwu tuż po przebudzeniu, w łazience, w kuchni, w drodze do pracy, w samochodzie...
Audio
Sygnały dnia są ze słuchaczami już 40 lat
Foto: Wojciech Kusiński/PR

"Sygnały dnia" po raz pierwszy pojawiły się na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia 1 marca 1973 roku. Jak ten debiut wyglądał - sprawdzała Ewa Syta.

Te głosy budziły, informowały, pytały, wyjaśniały i... towarzyszyły słuchaczom od pierwszych godzin dnia. Agnieszka Jas wybrała się do archiwum Polskiego Radia i podjęła się trudnego zadania - przeprowadzenia wywiadu z dawnymi sygnałowymi głosami.

W czasie czterdziestu lat istnienia audycji przed mikrofonem "Sygnałów dnia" zasiadało kilkudziesięciu prowadzących. A gdby dziś zaprosić ich do studia i poprosić o poprowadzenie audycji? Za sprawą magii radia swoje fantastyczne głosy przypomnieli Antoni Mielniczuk, Wiesław Molak, Sławomir Szof, Mieczysław Marciniak, Henryk Szrubarz, Małgorzata Słomkowska - Liberska, Henryk Walczak, Zygmunt Chajzer, Jakub Urlich i Zbigniew Krajewski.

Z okazji 40. urodzin "Sygnałów dnia" przez cały tydzień szukaliśmy sygnałowych równolatków. Okazało się, że jest conajmniej kilku słuchaczy Jedynki, którzy urodzili się dokładnie 1 marca 1973 roku. Wśród osób, które odezwały się do nas był pan Piotr Cieślik z Warszawy. Spotkała się z nim Katarzyna Pilarska...

Nieodłączną częścią każdej audycji radiowej są jingle. Sygnały "Sygnałów dnia" w czasie czterech dekad istnienia programu także się zmieniały. Przeglądu jingli od najstarszego aż po współczesny dokonała Ewa Syta.

>> 40 lat minęło - zobacz serwis specjalny o jubileuszu "Sygnałów dnia"

pg

Zobacz więcej na temat: jubileusz Sygnały Dnia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak