"Sygnały dnia" są ze słuchaczami już 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 07:46
Dokładnie od tylu lat towarzyszymy państwu tuż po przebudzeniu, w łazience, w kuchni, w drodze do pracy, w samochodzie...
Audio
Sygnały dnia są ze słuchaczami już 40 lat
Foto: Wojciech Kusiński/PR

"Sygnały dnia" po raz pierwszy pojawiły się na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia 1 marca 1973 roku. Jak ten debiut wyglądał - sprawdzała Ewa Syta.

Te głosy budziły, informowały, pytały, wyjaśniały i... towarzyszyły słuchaczom od pierwszych godzin dnia. Agnieszka Jas wybrała się do archiwum Polskiego Radia i podjęła się trudnego zadania - przeprowadzenia wywiadu z dawnymi sygnałowymi głosami.

W czasie czterdziestu lat istnienia audycji przed mikrofonem "Sygnałów dnia" zasiadało kilkudziesięciu prowadzących. A gdby dziś zaprosić ich do studia i poprosić o poprowadzenie audycji? Za sprawą magii radia swoje fantastyczne głosy przypomnieli Antoni Mielniczuk, Wiesław Molak, Sławomir Szof, Mieczysław Marciniak, Henryk Szrubarz, Małgorzata Słomkowska - Liberska, Henryk Walczak, Zygmunt Chajzer, Jakub Urlich i Zbigniew Krajewski.

Z okazji 40. urodzin "Sygnałów dnia" przez cały tydzień szukaliśmy sygnałowych równolatków. Okazało się, że jest conajmniej kilku słuchaczy Jedynki, którzy urodzili się dokładnie 1 marca 1973 roku. Wśród osób, które odezwały się do nas był pan Piotr Cieślik z Warszawy. Spotkała się z nim Katarzyna Pilarska...

Nieodłączną częścią każdej audycji radiowej są jingle. Sygnały "Sygnałów dnia" w czasie czterech dekad istnienia programu także się zmieniały. Przeglądu jingli od najstarszego aż po współczesny dokonała Ewa Syta.

>> 40 lat minęło - zobacz serwis specjalny o jubileuszu "Sygnałów dnia"

pg

Zobacz więcej na temat: jubileusz Sygnały Dnia