X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Sznuk: "Sygnały dnia" zrywały ze sztampą tamtych czasów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 09:16
Słynna audycja radiowej Jedynki kończy właśnie 40 lat. Jedną z pięciu osób, które pracowały przy"Sygnałach dnia" wyemitowanych 1 marca 1973 roku był Tadeusz Sznuk.
Audio
Tadeusz Sznuk
Tadeusz SznukFoto: Wojciech Kusiński/PR

- To była wówczas nowość. Mieliśmy zrobić coś niby w modzie starego radia, bo na żywo, ale równocześnie coś nowoczesnego. Audycję, o czym teraz w zasadzie już może nie pamiętamy, która zbierała sygnały z terenu całej Polski. Wtedy Polskie Radio Warszawa to było również 15 regionalnych rozgłośni, które tworzyły jeden organizm. Każdego dnia mieliśmy wiele relacji z rozmaitych zdarzeń w wielu regionach Polski - mówił w jubileuszowych "Sygnałach dnia" Tadeusz Sznuk.

Od
Od lewej: Daniel Wydrych, Tadeusz Sznuk i Krzysztof Grzesiowski

Pozostali członkowie pierwszej ekipy "Sygnałów dnia" to Grzegorz Dziemidowicz, Jadwiga Paprocka oraz realizatorzy Zofia Michalewicz i Piotr Sadowski. - Kiedy "Sygnały dnia" powstawały, to była straszliwa zbieranina ludzi różnych zawodów. To był archeolog śródziemnomorski, inżynier, filozof i nauczyciel angielskiego z liceum. Szef (Aleksander Tarnawski Tarnawski - przyp. red.) powybierał ludzi spośród tych, którzy już się nawzajem znali z radia - wspominał Tadeusz Sznuk, z wykształcenia inzynier elektronik.

Zasłużony dziennikarz podkreślał, że "Sygnały dnia" zostały pomyślane z myślą o słuchaczu, co w realiach PRL-u lat 70. było odejściem od powszechnie obowiązującej konwencji. - Chcieliśmy, żeby rano nie było tylko oficjalnych wiadomości zaczynających się od oficjalnych formułek, tylko żeby można było troszkę sobie porozmawiać. Nie tylko zakomunikować o sprawach, które się zdarzają, ale także je skomentować. Także posłuchać, chociaż wtedy nie było łatwo słuchać słuchaczy. Sposobem na to było czytanie listów, które przychodziły do redakcji - mówił specjalny gość audycji.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Grzesiowskiego z Tadeuszem Sznukiem.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer zagrał dla "Sygnałów dnia". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 19:28
Sztandarowa audycja radiowej Jedynki kończy właśnie 40 lat. Jubileuszowa galę uświetnił recital wybitnego pianisty jazzowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnały dnia" ratują, czyli jak Roman Czejarek spłoszył złodzieja

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 09:05
Wczesne wstawanie do "Sygnałów dnia” może mieć bardzo zaskakujące efekty. Opowiadali o tym w studiu Jedynki Roman Czejarek i Wiesław Molak, byli prowadzący porannej audycji Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest ich 2,5 miliona. Łączą ich "Sygnały dnia"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 11:23
W poniedziałek w kraju, wczoraj za granicą, dziś ... u słuchaczy. My jesteśmy przed mikrofonem, a kto jest przy głośniku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 lat "Sygnałów": Wembley, Okrągły Stół, Smoleńsk...

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 09:11
- Pierwsze wydarzenie radiowe jakie pamiętam, to był rok 1967. To była wojna na Bliskim Wschodzie. Był włączony odbiornik "Szarotka" - wspomina w radiowej Jedynce Krzysztof Grzesiowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnały dnia" są ze słuchaczami już 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 07:46
Dokładnie od tylu lat towarzyszymy państwu tuż po przebudzeniu, w łazience, w kuchni, w drodze do pracy, w samochodzie...
rozwiń zwiń