Andrzej Siezieniewski: "Sygnały dnia" były prekursorską audycją

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 09:13
Gościem "Sygnałów dnia” z okazji jubileuszu audycji był Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia. Po raz pierwszy audycja pojawiła się na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia 1 marca 1973 roku
Audio
  • Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia w "Sygnałach dnia"
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio/ Wojciech Kusiński

- To była audycja bez precedensu w tej strefie geograficznej. Audycja informacyjno-publicystyczna na żywo, z akcentem na informacje, bo wówczas goście do "Sygnałów" jeszcze nie przychodzili - powiedział Andrzej Siezieniewski.

Jak mówił, w tamtej audycji było znacznie więcej informacji z kraju. - Byliśmy jednym organizmem z rozgłośniami regionalnymi i ogromna część informacji jakie przekazywaliśmy pochodziła z rozgłośni regionalnych. Dzisiaj nam tego trochę brakuje, ta łączność jest nieco zakłócona, ale z czasem myślę, że przywrócimy standardy - powiedział prezes Polskiego Radia.

>> 40 lat minęło - zobacz serwis specjalny o jubileuszu "Sygnałów dnia"

Andrzej Siezieniewski był związany z "Sygnałami dnia" od końca 1974 roku. - Pracę w radiu rozpocząłem w 1972 roku jako stażysta w Naczelnej Redakcji Informacji Polskiego Radia - powiedział. Później, obecny prezes Polskiego Radia trafił do "Sygnałów dnia". - Pisałem dzienniki, przeglądy prasy i wyjeżdżałem też w teren - opowiadał.

Prezes Polskiego Radia zdradził, że swoją pierwszą dziennikarską wstawkę nagrał po kilku miesiącach pracy, a była to rozmowa o pogodzie do magazynu "Z kraju i ze świata".

- Niewiele się zmieniło w gruncie rzeczy, jeśli chodzi o naszą pracę. Jest takie powiedzenie, że w radiu wszystko już było. To, co robimy dziś, to tylko kwestia proporcji. Formy z których korzystamy są znane od dziesięcioleci. Radio dzisiaj jest bardziej dynamiczne niż było i chyba skuteczniej trafia do słuchacza - zauważył Andrzej Siezieniewski.

to

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Czytaj także

40 lat "Sygnałów": Wembley, Okrągły Stół, Smoleńsk...

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 09:11
- Pierwsze wydarzenie radiowe jakie pamiętam, to był rok 1967. To była wojna na Bliskim Wschodzie. Był włączony odbiornik "Szarotka" - wspomina w radiowej Jedynce Krzysztof Grzesiowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnały dnia" kończą 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 22:58
W jubileuszowej, piątkowej audycji wspólnie z Państwem spojrzymy wstecz, by przypomnieć sobie ludzi, dźwięki i historie, które składają się w opowieść pod tytułem "Sygnały dnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnały dnia" są ze słuchaczami już 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 07:46
Dokładnie od tylu lat towarzyszymy państwu tuż po przebudzeniu, w łazience, w kuchni, w drodze do pracy, w samochodzie...
rozwiń zwiń