X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto pierwsze i jedyne dziecko "Sygnałów dnia"!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 11:41
Mariusz Petz urodził się 2 stycznia 1976 roku o godzinie 6.28. Już dwa tygodnie później zadebiutował na antenie radiowej Jedynki w "Sygnałach dnia".
Audio
Mariusz Petz
Mariusz PetzFoto: Emilia Iwanicka/PR

W związku z jubileuszem 40-lecia "Sygnałów dnia" zajrzeliśmy do Archiwum Polskiego Radia, gdzie znalazła się taśma z wizyty Andrzeja Matula w domu rodziców pana Mariusza. Akurat wówczas w radiowej Jedynce trwał konkurs, w którym chodziło o odnalezienie dziecka, które urodziło się podczas "Sygnałów dnia".

- Praktycznie zaraz po moich narodzinach u rodziców pojawiła się ekipa z Radia w celu przeprowadzenia wywiadu. Moja mama po tak ciężkim porodzie, który przeżyła ze mną stwierdziła, że nie jest w stanie rozmawiać. Z tego co wiem panowie bardzo nalegali, żeby jednak skontaktować się z mamą. Udało im się dopiero przy drugiej wizycie u moich rodziców w domu i wtedy już sobie dłużej porozmawiali - wspominał w "Sygnałach dnia" Mariusz Petz.

Na koniec spotkania Andrzej Matul przekazał rodzicom pierwszego, i jak dotąd jedynego, dziecka "Sygnałów dnia" mieszkaniową książeczkę PKO z wkładem 1 tys. zł.

>> 40 lat minęło - zobacz serwis specjalny o jubileuszu "Sygnałów dnia"

Tamta wizyta to niejedyne radiowe doświadczenie w życiu pana Mariusza. - Gdzieś między 5 a 7 rokiem życia zostałem ponownie zaproszony do Radia. Było to również związane z "Sygnałami dnia" i całą tą historią, która wydarzyła się kilka lat wcześniej. Bardzo mi się tu podobało. Zawsze gdy przejeżdżam obok tego budynku wspominam sobie tamten dzień - mówił.

Posłuchaj całej rozmowy Ewy Syty z Mariuszem Petzem.

pg

Zobacz więcej na temat: jubileusz Sygnały Dnia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

40 lat "Sygnałów": Wembley, Okrągły Stół, Smoleńsk...

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 09:11
- Pierwsze wydarzenie radiowe jakie pamiętam, to był rok 1967. To była wojna na Bliskim Wschodzie. Był włączony odbiornik "Szarotka" - wspomina w radiowej Jedynce Krzysztof Grzesiowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnały dnia" są ze słuchaczami już 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 07:46
Dokładnie od tylu lat towarzyszymy państwu tuż po przebudzeniu, w łazience, w kuchni, w drodze do pracy, w samochodzie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Sznuk: "Sygnały dnia" zrywały ze sztampą tamtych czasów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 09:16
Słynna audycja radiowej Jedynki kończy właśnie 40 lat. Jedną z pięciu osób, które pracowały przy"Sygnałach dnia" wyemitowanych 1 marca 1973 roku był Tadeusz Sznuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: "Sygnały dnia" były prekursorską audycją

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 09:13
Gościem "Sygnałów dnia” z okazji jubileuszu audycji był Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia. Po raz pierwszy audycja pojawiła się na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia 1 marca 1973 roku
rozwiń zwiń