Tomasz Zimoch chciałby być kobietą. Niejedną...

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 08:05
"Gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień, pewnie byłabym supermenem, tyle o kobietach wiem. Jestem jedną z nich (…)" - śpiewała Kayah. My postanowiliśmy odwrócić nieco role.
Audio
Choinki Jedynki 2013 - Tomasz Zimoch
"Choinki Jedynki 2013" - Tomasz ZimochFoto: Marlena Borawska/PR

"Gdybym mógł być kobietą jeden dzień?" – zadaliśmy takie trudne pytanie kilku naszym redakcyjnym kolegom. Roman Czejarek przyznał, że bardzo chciałby poznać tajemnicę... kobiecej logiki. - Nie do końca mogę zrozumieć to, że kobiecie się wydaje, że jak ona o czymś myśli, to my faceci doskonale wiemy o co chodzi. A nam trzeba najpierw powiedzieć czarno na białym jak coś wygląda i dopiero wtedy to rozumiemy - podkreślał.

Przemysław Szubartowicz w kobiecym wydaniu chciałby natomiast usłyszeć od mężczyzny wiersz Stanisława Grochowiaka pt. "Introdukcja". - Bo kochać umiem kobietę i z rana, gdy leży cicha z odklejoną rzęsą, a jak jest moja to jest całowana - przypomniał jego fragment.

Mariusz Syta od razu założył, że będąc przez jeden dzień kobietą, byłby… swoją żoną. – Nic nie musiałbym robić. Mógłbym sobie usiąść i wtedy zrozumiałbym, że tak właśnie czuje się osoba, która jest fajna, mądra i piękna - wyjaśnił.

Michał Niewiadomski chciałby zaś przeżyć coś, co jest w stanie przeżyć tylko kobieta. – Urodzić byłoby ciężko, bo jak się domyślam, jest to bolesne. Natomiast poczuć to, że się spodziewa dziecka, z punktu widzenia kobiety, a nie mężczyzny, byłoby pewnie czymś niezwykłym - powiedział szef Redakcji Aktualności.

Nie jedną, a kilkoma kobietami chciałby stać się na jeden dzień Tomasz Zimoch. Znany i lubiany komentator sportowy wymienił Justynę Kowalczyk ("żeby dowiedzieć się dlaczego niekiedy jest tak uparta, że nawet trener nazywa ją osiołkiem"), Otylię Jędrzęjczak ("żeby dowiedzieć się co działo się w szatni, kiedy startowała na igrzyskach olimpijskich"), Heidi Klum ("żeby zobaczyć co to znaczy mieć nogi długie do księżyca") i Marilyn Monroe ("żeby zagrać w filmie, w którym moja spódnica uniesie się niemal do szyi").

pg

Zobacz więcej na temat: dzień kobiet

Czytaj także

Dzień Kobiet: walczyć ze stereotypami, zmieniać prawo

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 10:37
Najważniejsze są panie. Z okazji Dnia Kobiet w Brukseli odbędzie się specjalne międzyparlamentarne posiedzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Jeżewska zagląda do kobiecej duszy. Z pomocą...

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 14:02
"Martwa natura z kochankiem w tle" to debiutancka płyta tej znanej aktorki i parodystki. Obok spektaklu pod tym samym tytułem jest to część projektu artystycznego, który powstał we współpracy z Janem Wołkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Goździki, rajstopy, czekoladki. Dzień Kobiet!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 07:55
Dżentelmeni szanują kobiety 365 dni w roku, ale 8 marca podkreślają to w wyjątkowy sposób. Właśnie dzisiaj przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Kobiet.
rozwiń zwiń