X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: prawo autorskie trzeba dostosować do rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 09:33
W środę w warszawskim kinie Iluzjon zbierze się Forum Prawa Autorskiego. Organizator, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce, by była to platforma dyskusji o zagadnieniach związanych z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Audio
  • Dr Arkadiusz Michalak o prawie autroskim (Sygnały Dnia/Jedynka)
Dr Arkadiusz Michalak
Dr Arkadiusz Michalak Foto: Wojciech Kusiński/PR

- W naszym systemie prawnym prawo autorskie to z jednej strony prawa majątkowe. Mówiąc w pewnym uproszczeniu, mają one zapewnić gratyfikację dla autora z tytułu komercyjnej eksploatacji jego utworu. Z drugiej strony prawa osobiste, które chronią więź twórcy z utworem - tłumaczył w "Sygnałach dnia" dr Arkadiusz Michalak z Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza w Krakowie.

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych obowiązuje, z poprawkami, od 1994 roku.

- W tym kształcie prawo autorskie chyba powoli przestaje pasować do otaczającej nas rzeczywistości. Dostrzegamy to nie tylko my. To przecież nie jest tylko inicjatywa lokalna. Podobne inicjatywy podjęła Komisja Europejska, która w swoich komunikatach mówi wprost, że czas na zmiany, które dostosują przepisy do rzeczywistości cyfrowej - mówił ekspert.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprosiło do Forum Prawa Autorskiego ponad 70 instytucji i organizacji. Zdaniem dr Arkadiusza Michalaka tak liczna reprezentacja to pochodna protestów jakie w ubiegłym roku wywołała sprawa ACTA. - Prawa własności intelektualnej jeszcze do niedawna były czymś w rodzaju dość zamkniętej dyscypliny. Dyskusja wokół ACTA wywołała ogromne zainteresowanie społeczne. Zrozumieliśmy, że dotyka to bardzo wielu istotnych spraw naszego życia - dowodził gość Jedynki.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Grzesiowskiego z dr Arkadiuszem Michalakiem.

pg

Zobacz więcej na temat: KULTURA prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kupcy: rząd chce ułatwić życie złodziejom

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 17:11
Będzie więcej kradzieży. Tak kupcy komentują pomysł, aby kradzież do 1000 złotych była wykroczeniem a nie przestępstwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Donald matole...". Tusk chce zmienić prawo

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 10:58
Premier Donald Tusk jest przeciwny traktowaniu w sposób wyjątkowy przedstawicieli władz w sytuacjach, gdy są obrażani czy poniżani.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odebranie dziecka to zawsze jest ostateczność"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 18:14
Jarosław Gowin zaproponował nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. O inicjatywie ministra sprawiedliwości rozmawiali goście radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TK: przepisy pozwalające na reformę sądów - konstytucyjne

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 09:50
Podstawa prawna rozporządzenia, na mocy którego minister Gowin dokonał reorganizacji sądów, jest zgodna z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.
rozwiń zwiń